Tomasz Stańko światowej sławy trębacz jazzowy odebrał 17.03.2015 tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Uroczystą sesję Rady Miasta otworzył przewodniczący Rady Andrzej Dec.
- Stosowną uchwałę nadającą tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa Panu Tomaszowi Stańko Rada Miasta przyjęła 18.11.2014, kierując się potrzebą szczególnego uhonorowania ludzi, których działalność i osiągnięcia przynoszą zaszczyt naszemu miastu, a jego mieszkańcom uzasadnione poczucie dumy oraz w trosce o zachowanie w pamięci współczesnych i przyszłych pokoleń, zasług i dokonań wybitnych Rzeszowian ? powiedział Andrzej Dec.