Rzeszów

Jutro (6 stycznia) ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. W jasełkach, które odbędą się już po raz drugi uczestniczyć może nawet około 10 tys. osób. Na czas przejścia ulice, którymi będzie przemieszczał się orszak będą zamykane. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jasełka pod nazwą Orszak Trzech Króli zorganizowała Akademia Szczęśliwej Rodziny wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa i Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim. Zorganizowana po raz drugi inscenizacja cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Organizatorzy przewidują udział w niej nawet 10 tys. osób.

Trasa orszaku rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja, Zamkowej i Al. Lubomirskich gdzie o godz. 11 zbiorą się jego uczestnicy. Stamtąd orszak przejdzie ul. 3-go Maja pod Kościół Świętego Krzyża, gdzie biskup rzeszowski oficjalnie rozpocznie jasełka. Dalsza trasa Orszaku Trzech Króli przebiegać będzie ul. 3-go Maja do Placu Farnego następnie ulicami Sokoła i Sobieskiego pod Urząd Wojewódzki. Dalej uczestnicy przemarszu przejdą ulicą Sobieskiego na Plac Ofiar Getta, a ulicami Targową i Mickiewicza przejdą na Rynek. Pod drodze pod Urzędem Wojewódzkim, na Placu Ofiar Getta, na skwerze przy ulicy Mickiewicza i na Rynku  prezentowane będą inscenizacje o tematyce biblijnej.

Zakończenie orszaku planowane jest na godzinę 14:30. W czasie przemarszu zamykane będą dla ruchu ulice, którymi będzie przemieszczał się orszak. Policjanci blokować będą również mijane przez uczestników skrzyżowania.