18
Pt, Paź

Piłka Nożna

Komisja Dyscyplinarna PZPN wszczęła postępowanie dyscyplinarne w związku informacjami dotyczącymi wydarzeń z udziałem członka zarządu PZPN Kazimierza Grenia w Dublinie.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Irish Examiner poinformował, że w niedzielę, czyli w dniu meczu el. Euro 2016 Irlandia - Polska (1:1), Kaziemierz Greń został aresztowany przez irlandzką policję w związku z dystrybucjąbiletów w miejscu publicznym bez posiadania odpowiedniej licencji. Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej noc z niedzieli na poniedziałek spędził w areszcie, a w poniedziałek stawił się przed sądem, przed którym - według Irish Examiner - przyznał się do stawianego mu zarzutu dystrybucji biletów w miejscu publicznym bez odpowiedniej licencji.


Prowadzący rozprawę sędzia odstąpił od wymierzenia kary za wymienione wyżej wykroczenie, ale to nie koniec "sprawy Grenia". Podkarpackiego barona czeka postępowanie dyscyplinarne przed Komisją Dyscyplinarną PZPN, o czym w czwartek poinformowało biuro prasowe krajowej federacji.