Rzeszów

?Gmina Fair Play? ? Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji to konkurs promujący dobre praktyki samorządów w relacjach z inwestorami i społecznością lokalną. W tym roku nagrody i certyfikaty zostaną przyznane już po raz 14. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

?Gmina Fair Play? to konkurs skierowany do samorządów, które dbają o rozwój swojej społeczności. Jego celem jest popularyzacja etyki w działalności samorządów i promowanie postaw godnych naśladowania. W poprzednich edycjach tytuł i certyfikat zdobywały gminy z województwa podkarpackiego, m.in. Tryńcza, Jarosław, Zagórz i Świlcza.

Konkurs co roku premiuje gminy, które podnoszą standardy obsługi przedsiębiorców i mieszkańców, dbają o rozwój infrastruktury, stosują rozwiązania przyjazne środowisku oraz inwestują w podniesienie komfortu życia osób niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja ?Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym? działająca przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Samorządy mogą zawalczyć o laur zwycięstwa w sześciu kategoriach: gminy wiejskie agro, gminy wiejskie wielofunkcyjne, miasteczka i małe miasta, średnie miasta, duże miasta i gminy turystyczne. O przyznaniu certyfikatów decyduje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele powszechnie szanowanych instytucji biznesowych.

W tegorocznej edycji ponownie zostaną przyznane nagrody specjalne - ?Samorządowy Menedżer Roku?. Laureatów wyłoni Kapituła konkursu spośród osób w szczególny sposób zaangażowanych w rozwój swojej gminy. W edycji 2013 tytułem został uhonorowany Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza.

Nagrody ubiegłorocznym laureatom osobiście wręczył Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki, podczas uroczystej gali z udziałem przedstawicieli świata biznesu, polityki, kultury i mediów.

Więcej informacji na www.fairplay.pl