Z życia wzięte

Żyjemy w bardzo ciekawych i nowoczesnych czasach. Nie musimy za bardzo się wysilać, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. W dobie telewizji satelitarnej i  łączy internetowych, czasem wystarczy odrobinę czasu, by zorientować się w temacie, który nas interesuje. Każdy z nas ma swój gust. Staramy się być niepowtarzalni, dlatego  łączymy różne elementy w całość, dopasowując to do swoich potrzeb i stylu życia. Jest jednak wiele rzeczy z których czerpiemy naszą wiedzę . Wracamy do przeszłości , inspirując się różnymi stylami, motywami i aranżacjami.

Podstawą naszego życia jest mieszkanie czy domek. Całe nasze zachowanie, praca skupiają się wokół naszego bytu. Mamy upragnione lokum nad głową i co dalej. Chcemy coś z tym zrobić. Zastanawiamy się jak urządzić nasz domek by był ładny, funkcjonalny i przytulny by chciało się do niego wracać z przyjemnością.

Dekoratornia wnętrz podpowie nam jak można szybko i gustownie wystroić nasz lokal mieszkalny. Są łatwe i tanie sposoby na urządzenie wnętrza. Jeżeli jest to małe mieszkanko staramy się ograniczyć do minimum. Ciekawy jest styl skandynawski. Dominuje prostota i funkcjonalność. Jasne tonacje wnętrza nadają temu stylowi przestrzeni, co jest bardzo ważne. Gładkie ściany, które można ozdobić tynkiem fakturowanym czy przecierką, doda nowoczesności. Drewniane podłogi nie tylko ładne, ale zapewnią takim wnętrzom przytulność.

Proste i funkcjonalne meble w formie regałów z zasuwanych drzwiami i nie będą powodowały zagracenia. Prosty stół i tapczan dopasowany kolorystycznie do ścian doda uroku i funkcjonalności. Kuchnia zabudowane z minimalną ilością mebli powiększy optycznie pomieszczenie.

Dużymi możliwościami można wykazać się mając dom i to nie mały. Czasem wspominamy czasy dzieciństwa i tęsknimy za tamtym życiem. Sielsko i anielsko. Chcemy stworzyć jakąś namiastkę wspomnień. Możemy połączyć nowoczesność ze stylem rustykalnym. Stworzyć ciepły, przytulny i swojski klimat naszego domu, nawiązujący do wiejskiego dworku. Styl ten wbrew pozorom, jest bardzo popularny na całym świecie.

Największą rolę odgrywa drewno. Podłogi stylizowane na stare, sękate. Meble koniecznie drewniane, czasem rzeźbione, masywne. Cechą charakterystyczną tego stylu jest ozdabianie stoliczków kawowych haftowanymi serwetkami. Wyroby ceramiczne połączone z dekoracjami z miedzi zapewniają harmonię i spokój. Dominują kolory jasne, pastelowe. Podstawą salonu jest kominek. Reprezentacyjny i funkcjonalny zapewniający nie tylko ozdobę ale i ciepło. Kto nie marzy o siedzeniu przy kominku w zimowy wieczór.

Kuchnie rustykalne połączone z nowoczesnością usatysfakcjonują nie jedną osobę. Zabudowana zmywarka do naczyń czy ekspres do kawy świetnie wkomponują się w ten styl. Dekoracje kwiatowe, które dominują w stylu rustykalnym dla osób, które kochają kwiaty jest idealny. Wiejska sielanka w centrum miasta dlaczego nie, wystarczy odrobina fantazji.

Może jednak klasycznie, dekoratornia jak wystroić dom poleca styl glamour. Przepych, szyk i złoto. Połączenie czerni z bielą. Elegancko i funkcjonalnie. Nowoczesne meble z detalami złoconymi. Wygodne krzesła i proste stoły.

W naszym domu musimy czuć się dobrze - musi być ciepły i funkcjonalny bez względu na styl, rodzaj mebli i dekoracji, to miejsce do którego chcemy wracać i dobrze się czuć.