Rzeszów

W Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, zorganizowano Jubileuszową Wystawę Twórczości Marynistów pt. Morskie Impresje z okazji 10-lecia Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie.

Finisaż wystawy 14 października 2015 r. godz. 18.00 Wystawa ciekawa w zdjęciach odwiedzana przez młodzież, fotografików, osoby starsze, cieszy się dużym zainteresowaniem gości odwiedzających kino i Wojewódzki Dom Kultury.

Podkarpacki Oddział Stowarzyszenie, stanowi grupę przyjaciół nie tylko z Podkarpacia, ale również z innych miast Polski - Krakowa, Raciborza, Granowa, Nowego Tomyśla, Gniezna, Siedlec, Zamościa, Tychów, Opola, Wołomina, i Warszawy, którzy poznali się na plenerach organizowanych przez miłośników morskich klimatów.

Marina - to niezwykle bogaty temat malarski i fotograficzny. Artyści uprawiający ten rodzaj sztuki pragną uchwycić chwilę, w której powstaje na wodzie niezwykła i nieoczekiwana kombinacja światła i koloru, trwająca jeden krótki, niepowtarzalny moment. Ale marina to tylko jeden z tematów poruszanych w twórczości naszych artystów. Fascynuje nas przyroda i otaczający świat w szerokim tego słowa znaczeniu.

W ciągu 10 lat naszej działalności mówią członkowie, zorganizowaliśmy 7 ogólnopolskich plenerów malarskich, 2 konkursy plastyczne dla dzieci o tematyce morskiej i kilkanaście wystaw zbiorowych i poplenerowych zarówno morskich jak i fotograficznych w Rzeszowie, Warszawie, Polańczyku, Wołominie, Legionowie, Sadownem, na Roztoczu: w Rebizantach, Wólce Wieprzeckiej i Krasnobrodzie oraz w Nowym Tomyślu.

Aktywność organizacyjna i artystyczna dowodzi, że nie trzeba fizycznej bliskości morza by oddać jego piękno i żywioł.

maryn1

maryn2

maryn3

maryn4

maryn5