Rzeszów

Wspaniała inicjatywa i wspaniali goście - już jutro (17 października) w prestiżowym Hotelu Prezydenckim**** w Rzeszowie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres IMPERIUM KOBIET na Podkarpaciu. 

Kongres skierowany jest do Kobiet 30+, zainteresowanych rozwojem i skutecznością biznesową, które pragną zdobyć nową wiedzę i praktyczne umiejętności. Skierowany jest także do tych Pań, których sukces i doświadczenie może stać się inspiracją dla Kobiet z potencjałem i energią, Kobiet nastawionych na działanie.

Kongres daje możliwość nawiązania ciekawych kontaktów, mogą stać się początkiem nowych społecznych, biznesowych, kulturalnych, medialnych inicjatyw.

Inspiracje

Kongres ma zainspirować i zgromadzić Kobiety, które chcą poznać tajniki budowania własnej marki, dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem podczas publicznych wystąpień, a także zrozumieć, jak ważna w budowaniu własnej kariery zawodowej jest współpraca z mediami. Nasi prelegenci odpowiedzą na pytania, jak budować skuteczny PR własnej firmy, a także jaką rolę odgrywa nasz mózg w drodze do sukcesu.

Goście

Kongres ma rangę międzynarodową. Wśród zagranicznych prelegentów pojawią się Kobiety biznesu m.in. z Rosji, Ukrainy i Litwy. Wśród zaproszonych nie zabraknie gości z Węgier, Słowacji, Czech i oczywiście z Polski. Będą reprezentować organizacje społeczne, fundacje, media, kulturę i biznes.

Wśród fantastycznych prelegentów, którzy z pewnością zainspirują nasze uczestniczki do zmiany swojego życia, znajdą się znani i cenieni trenerzy komunikacji biznesowej, eksperci z zakresu budowania kariery, coachowie, a także osoby z pierwszych stron gazet: ANDRZEJ SOŁTYSIK, JOANNA JABŁCZYŃSKA, KRYSTYNA MAZURÓWNA, ANETA TODORCZUK-PERCHUĆ, RYSZARD REMBISZEWSKI.

Potencjał Podkarpacia, potencjał Rzeszowa, potencjał Kobiet

Celem Kongresu jest pokazanie wysokiego poziomu i niezmiernej aktywności Kobiet Podkarpacia w dziedzinie biznesu, przedsiębiorczości, kultury, sztuki, działań społecznych i medialnych. W Wydarzeniu wezmą udział Kobiety, które chcą rozwinąć skrzydła i te, które skrzydła rozwinęły. Nastąpi interakcja z liderkami biznesu, wymiana doświadczeń, inspiracja do zmian. Doświadczenie kobiet, które osiągnęły sukces uzmysłowią, że porażki zarówno w biznesie, jak i w naszym życiu osobistym są punktami zwrotnymi, dzięki którym odkrywamy nowe wartości i dla nich się poświęcamy.

Kongres to również przedstawienie siły Kobiet na Podkarpaciu, które z sukcesem prowadzą swoje firmy na terenie południowo-wschodniej Polski.

Chcemy, aby nasz Kongres wpisał się na stałe w kalendarz imprez na Podkarpaciu. Był miejscem, które wspiera i integruje środowisko Kobiet przedsiębiorczych z całego województwa. Ale nie tylko, bowiem nasze Wydarzenie adresujemy do Kobiet z całej Polski i spoza jej granic.

Partnerskie stoiska

Kongres połączony będzie ze strefą wystawienniczą stoisk firm Partnerów i firm współpracujących.

Przez całą sobotę, 17 października, będzie można również zapoznać się produktami i usługami najwyższej jakości. Wyselekcjonowane firmy zaprezentują swoje produkty i usługi. To doskonała możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i pozyskania stałych klientów.

Na zakończenie Wydarzenia-odbędzie się pokaz mody połączony z bankietem, doskonałą muzyką i lampką wybornego szampana.

NASI PRELEGENCI

slifirskaAleksandra Ślifirska
Temat wykładu: Jak świadomie wykorzystywać media w biznesie?
Trener komunikacji biznesowej i medialnej. Twórczyni Instytutu Komunikacji Medialnej (www.ikm.com.pl), prezes spółki KOBOLD Public Relations specjalizującej się w strategiach komunikacji dla spółek. Prowadzi popularnego bloga dotyczącego wystąpień medialnych i budowania marki osobistej. Autorka bestsellerowej książki "Medialne lwy dla rekinów biznesu. Sztuka świadomego wykorzystywania mediów" (Warszawa, wyd. PWN, 2014). Publikacja otrzymała tytuł "Książka dla trenera 2015", przyznawany przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu (Nagroda Publiczności).

hartmanEwa Hartman
Temat wykładu: Moc Marki Osobistej
Doktor prawa, ekspert z zakresu budowania kariery w instytucjach międzynarodowych, wykładowca. Droga zawodowa wiodła ją przez wiele krajów i kultur. Była między innymi prawnikiem w Polsce, wykładowcą w Wielkiej Brytanii i pracownikiem Komisji Europejskiej w Brukseli. Doświadczenia te pokazały, jak obok wiedzy eksperckiej, ogromnie ważna jest dbałość o swoje nazwisko i własną markę. Dzięki szerokim kontaktom ze światem biznesu oraz polityki uświadomiła sobie, jak istotny jest profesjonalizm i umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków oraz miejsc pracy. Obecnie jest opiekunem merytorycznym powołanych przez nią studiów w Warszawie i w Krakowie, mentorem w Szkole Trenerów Rozwoju Osobistego we Wrocławiu i wizytującym szkoleniowcem w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W każdym z tych miejsc przekazuje praktyczną wiedzę, jak najlepiej prezentować siebie i budować trwałe relacje oparte na zaufaniu.

kowalskaMagda Kowalska
Temat wykładu: Wpływ pozytywnego myślenia na biznes
Rozmówca, doradca osobisty, psycholog, mentor, towarzysz podróży do samego siebie. Jej siła drzemie w wieloletnich wędrówkach po rozmowach o biznesach, tęsknotach, związkach, rozwoju osobistym, pasjach" Czuje, nazywa i zmienia. Założycielka Gabinetu Luster, www. gabinetluster.pl 4

urbanskaAnna Urbańska
Temat wykładu: Mózg-fabryka Twojego sukcesu
Master Trener Structogramu, metody rozwojowo-edukacyjnej, dzięki której ludzie prawdziwie poznają siebie i mogą być krok przed swoimi zachowaniami. Wiedzę zdobywa u takich mentorów, jak Anthony Robbins, Blair Singer, T. Harv Eker, Alex Mandossian czy Brian Tracy. Pracuje z największymi firmami międzynarodowymi. Od 17 lat zarządza Centrum Edukacyjno-Consultingowym CONCRET i jest wiceprezesem zarządu i partnerem Instytutu Colina Rose-jednej z najprężniej rozwijających się szkół językowych. Jeden z nielicznych w świecie neurocaochów.

mazurownaKrystyna Mazurówna
Temat wykładu: Siła marzeń
Tancerka, choreografka, pisarka, felietonistka magazynu "Imperium Kobiet", solistka "Casino de Paris". Była jurorką w telewizyjnym programie "You Can Dance-Po prostu tańcz" produkcji TVN. W lutym 2013 r. otrzymała nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Osobowość telewizyjna.

jablczynskaJoanna Jabłczyńska
Temat wykładu: Wytrwałość kluczem do sukcesu
Radca prawny prowadzący wraz ze swoim wspólnikiem Piotrem Podgórskim kancelarię Clever One. Znana szerokiej publiczności z roli Marty w serialu "Na Wspólnej" oraz wielu ról dubbingowych. Pasjonatka sportu, w szczególności kolarstwa i triathlonu. Oprócz sportu jej wielką pasją są podróże.

perchucAneta Todorczuk-Perchuć
Temat wykładu: Działalność charytatywna istotnym czynnikiem w biznesie
Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Obecnie gra na deskach teatrów Polonia i OchTeatr. Swoje pierwsze kroki stawiała w teatrze Narodowym, gdzie w 2001 roku debiutowała u Jana Englerta w roli Anusi w spektaklu "Szkoła żon". W 2004 roku dostała nagrodę im. Tadeusza Łomnickiego, przyznaną za szczególne osiągnięcia po ukończeniu studiów. Występowała na deskach teatrów Komedia, Capitol, Kamienica i Buffo. Na swoim koncie ma również udział w takich serialach jak: "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Wszyscy kochają Romana", "Samo życie", "Instynkt" czy "Stacyjka". Na dużym ekranie zadebiutowała w 2001 r. filmem "Kameleon", zagrała również główną żeńską rolę w "Milczenie jest złotem". Ponad 3 lata temu aktorka wraz ze swoją przyjaciółką Agnieszką Chrzanowską założyła fundację "Mamy Dzieci", która pomaga dzieciom z domów dziecka wchodzącym w dorosłość. 5

soltysikAndrzej Sołtysik
Temat wykładu: Jak sobie radzić ze stresem przed kamerą?
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, filmoznawca, prezenter telewizyjny, były rzecznik prasowy TVN. Studiował filmoznawstwo. W radiu RMF FM prowadził swój pierwszy program o tematyce filmowej-"Świat filmu według Andrzeja Sołtysika". Przed kamerą debiutował w TVP Kraków, gdzie zajmował się magazynem filmowym "Tylko dla orłów". Popularność przyniosło mu prowadzenie programu Big Brother. Przez lata był też gospodarzem programu Multikino w TVN24. Przez 5 lat razem z Magdą Mołek prowadził weekendowe wydanie programu Dzień Dobry TVN. W 2014 r. wydał książkę "Oblicza kina", która jest zapisem 13 rozmów, które Andrzej przeprowadził z wybitnymi postaciami nie tylko polskiego, ale i światowego filmu.

rembiszewskiRyszard Rembiszewski
Temat wykładu: Wiarygodny i spójny wizerunek w kontaktach z ludźmi
Swoją artystyczną drogę rozpoczął od Polskiego Radia, gdzie był spikerem. Z radia trafił do telewizji, gdzie najpierw był lektorem, a potem prezenterem m.in. "Telewizyjnego Koncertu Życzeń", Magazynu Muzycznego "Rezonans" oraz teleturniejów "Start" i "Wygraj z Lotto". Przede wszystkim jest jednak kojarzony z losowaniem gier liczbowych, czyli "Studiem Lotto". Prowadził wiele festiwali, jak np. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy, a także wybory Miss Polski, Miss Polonia oraz gale dla takich firm, jak np. Bosch, Opel, czy też Rotary Club i Lions Club oraz wiele koncertów charytatywnych. Wystąpił w kilku reklamach i w filmach oraz przedstawieniach teatralnych. Obecnie w TVP 1 w programie "Świat się kręci" prowadzi "Pogodną prognozę kultury".

savkinaNatalja Savkina (Ukraina)
Temat wykładu: Życie kobiet na Ukrainie
Pochodzi z samego serca dalekiej Syberii, dokąd zostali zesłani jej dziadkowie Polacy. Swoją drogę artystki zaczęła jeszcze wśród krajobrazów jeziora Bajkał i wiecznie zielonej tajgi, pracując jako nauczycielka malarstwa w lokalnej szkole. Po urodzeniu córki postanowili z mężem przeprowadzić się nad Morze Czarne do Mikołajewa (miasta najpiękniejszych ukraińskich kobiet). Stąd pojawił się pomysł na założenie swojej szkoły makijażu oraz salonu urody. Obecnie mieszka z rodziną w Krakowie. Przeprowadzka do Polski pomogła jej znaleźć nową pasję-ikonopisanie. Dzięki duchowemu samorozwojowi oraz zdolnościom artystycznym Natalja organizuje autorskie wysta-6
wy, prowadzi warsztaty, aktywnie się udziela w działalności charytatywnej. Prywatnie żona Dmitrija i mama dwójki już dorosłych dzieci.

lasutJarosłavna Łasut (Ukraina/Rosja)
Temat wykładu: Ograniczenia nie istnieją. Czym jest skuteczna motywacja i w jaki sposób możesz osiągnąć swoje cele?
Młoda kobieta łącząca w sobie wiele kultur i narodowości: polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej. W ciągu swoich 22 lat zdążyła poczuć surowy klimat Syberii, skończyć ukraińską szkołę nad Morzem Czarnym, nauczyć się w rok języka polskiego, przeprowadzić się do Krakowa, znaleźć miłość i spełnić się zawodowo. Swoje życie dzieli na dwie strefy: działalność społeczną skierowaną do integracji Polski ze Wschodem oraz projektowanie ubioru. Pierwszą pasję łączy ze swoim mężem, wspólnie organizując wspaniałe wydarzenia charytatywne, drugą realizuje odkąd pamięta. Mieszkając na południu Ukrainy, uczestniczyła w zawodach tanecznych, profesjonalnie zajmowała się modelingiem, jeździła na różnego rodzaju szkolenia artystyczne, prowadziła warsztaty z imagemakingu. W Polsce aktywnie uczestniczyła w Klubie Młodzieży Polonijnej, skończyła Uniwersytet Jagielloński oraz Krakowskie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Obecnie rozwija swoją markę "Yaroslavna" oraz pracuje jako trener językowy w CJR "Efektywny Rosyjski". Prywatnie żona znanego krakowskiego społecznika Dawida Łasuta, w grudniu zostanie mamą.

Daiva Baranauske (Litwa)
Na stałe mieszka w Kownie. Założycielka FRIDA FOUNDATION, organizacji feministycznej walczącej o prawa kobiet i równość płci na Litwie. Działania Fundacji mają na celu zmniejszenie dyskryminacji litewskich kobiet. Pomaga młodym kobietom w walce o lepsze życie, bez przemocy i ubóstwa. Walczy o prawo do edukacji i świadomego podejmowania decyzji dotyczących dorosłego życia. Fundacja FRIDA promuje tolerancję, integrację, szacunek i prawa człowieka. Prowadzi dzienne centrum dla trudnej młodzieży, udziela porad i konsultacji dla kobiet, które przeżyły seksualną lub domową przemoc. Organizuje projekcje filmów, dyskusje, wieczory społeczne.