Czy wiesz, że...

Niespodziewany pilny wydatek - taka sytuacja się nieraz w życiu zdarza. Stajemy z dnia na dzień w bardzo kłopotliwej sytuacji i potrzebujemy pieniędzy na pilne wydatki, jak na przykład konieczność szybkiej spłaty pożyczki hipotecznej. Jak to w życiu bywa - nie mamy odłożonych środków finansowych na tzw. "czarną godzinę", a z kredytem w banku może być bardzo ciężko, gdyż sprawdzana jest zdolność kredytowa m.in. w takich bazach jak BIK i BIG.

Wtedy warto skorzystać z innego pewnego rozwiązania - jakim jest pożyczka pod zastaw nieruchomości. Pożyczka tego typu skierowana jest nie tylko do osób będących właścicielami własnego mieszkania czy domu, ale również i posiadaczy innego rodzaju nieruchomości grunt czy działka budowlana. Właściciel może wziąć kredyt pod jej zastaw. Wysokość możliwej do udzielenia pożyczki uzależniona jest od wartości nieruchomości, wynosić może od 40-60% jej wartości, zaś czas na jej spłatę przeważnie ustala się indywidualnie.

Pożyczka pod zastaw mieszkania, co jest niezmiernie ważne - zawierana jest w obecności notariusza dzięki czemu nie zawiera żadnych kruczków prawnych. Spłaca się ją w ratach miesięcznych (równych lub malejących) według ustalonego harmonogramu, a często dla wygody pożyczkobiorcy najpierw spłaca się samą kwotę pożyczki, a dopiero po niej następuje spłacenie odsetek i kapitału.

Firmy udzielające pożyczek pod zastaw nieruchomości działają praktycznie na terenie całej Polski. Oczywiście im bliżej posiadanego mieszkania znajduje się siedziba lub oddział firmy, tym szybciej nastąpi wstępna ocena zdolności pożyczkowej oraz załatwienie wszystkich formalności.