Zdrowie

Przesiądź się na rower. Zostaw auto w garażu. Sport to zdrowie, jak mówią. Nie trać czasu w korkach. Zamiast jechać samochodem, weź rower i jedź do parku. Paliwo jest coraz droższe, a znalezienie miejsca parkingowego w centrum dużego miasta jest jak ruletka.

Zupełnie inaczej jest na rowerze. Wsiadasz i jedziesz. Przy okazji wychodzi ci to na zdrowie, jest to przecież również forma uprawiania sportu. Dwa w jednym. Tymczasem nie musisz kupować karnetów na siłownię, ani płacić za paliwo. Nie interesują cię więc żadne koszty.

Nie wydzielasz spalin, ale spalasz kalorie. Pracują mięśnie nóg. Równocześnie nie musisz być tak skupiony, jak podczas jazdy samochodem, bo często jedziesz sobie przez park, osiedlową uliczkę, obok zatłoczonych ulic, gdzie z każdej strony nadjeżdża autobus albo ciężarówka, na jezdnię wchodzą piesi, albo omijają cię skutery i motory z obydwu stron. Jedziesz i się relaksujesz. Zero stresu. Pamiętaj tylko o zdrowym rozsądku i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych. W Europie Zachodniej, zwłaszcza w państwach Beneluksu, stawia się na tę formę sportu i rekreacji. Tam na każdym roku dostrzec można zadbane i szerokie drogi dla tych jednośladów. W Polsce również obserwujemy taką tendencję.

W miastach tworzone są sieci miejskich rowerów, które można wynajmować za bardzo niską opłatę. Najczęściej wygląda to tak, że trzeba zarejestrować się w systemie, czasami wyrobić odpowiednią kartę. Z roku na rok sieci są rozwijane, pojawia się coraz więcej punktów, gdzie można wziąć lub oddać rower. Tym sposobem nie musisz przejmować się, że ktoś ci go ukradnie.

Dlatego też rower to rzecz warta zastanowienia. Staje się bardzo modny, bo po latach mody na samochód Europejczycy się nim na nowo zachłysnęli. Jest niezmiennie zdrowy, praktyczny i użyteczny. Dzięki jeździe rowerem zaoszczędzisz czas na stanie w korkach. Mając więcej wolnego czasu rozszerz bonus na bet-bet.pl i lepiej zagraj w jakąś grę lub zrób coś dla siebie kosztem stania w miejskich korkach.

Pamiętaj, że w dalsze trasy najlepiej jest zaopatrzyć się w kask, odpowiedni strój z rękawiczkami. Pojazd musi być sprawny. Najważniejsze są zapewne dobre hamulce. Trzeba też mieć na uwadze opony. Jeżeli brakuje choć trochę powietrza, dopompuj je. Dla własnego bezpieczeństwa. Warto również zaopatrzyć się w dzwonek, co daje większy komfort jazdy, a także światła. Obowiązkowo załącz je po zmroku. Jeśli już to masz, przyjmij wyprostowaną sylwetkę, chwyć obiema rękami kierownicę i w drogę.