19
Śr, Gru

Turystyka

Chorwacja to w ostatnich latach bardzo popularna urlopowa destynacja polskich jak i europejskich turystów.

Urlop w Chorwacji to dla wielu polskich turystów w ostatnich latach bardzo popularny cel urlopowy. Wielu urlopowiczów wynajmuje hotele i spędza czas bardzo "leniwie" - czyli leżąc i opalając się na chorwackich plażach.

Bardzo popularne również w ostatnich latach stało się jednak spędzanie urlopu bardziej energicznie. Jednym ze sposobów na spędzenie urlopu jest czarter jachtów w Chorwacji. Niezależnie jednak od sposobu wypoczynku do Chorwacji najpierw trzeba się jakoś dostać.

Najprostszym sposobem na dotarcie na wczasy w Chorwacji jest oczywiście wykupienie wczasów wraz z dojazdem autokarem. Nie musimy się wtedy o nic martwić tylko wsiadamy do autokaru w miejscu wskazanym przez operatora turystycznego i wysiadamy już w miejscu docelowym w Chorwacji.

Bardzo popularnym i w miarę niedrogim sposobem na dotarcie do pięknej Chorwacji jest dojazd własnym samochodem. Trasa dojazdu może się różnić w zależności w jaki region Chorwacji się udajemy, ale generalnie najprościej dojechać można samochodem jadąc przez Słowację, Węgry. Odległość i czas przejazdu jest również zróżnicowany, ale generalnie powinien zamknąć się pomiędzy 10-13 godzin.

Dojazd autokarem jak również samochodem niestety ma swoje wady. Taka podróż potrafi być niezmiernie wyczerpująca, co w wielu przypadkach wiąże się z długim odpoczynkiem pierwszego dnia pobytu.

Bardzo wygodnym i w niektórych przypadkach bardzo szybkim sposobem na dotarcie na odpoczynek w Chorwacji jest przelot samolotem. O ile nasz operator turystyczny zapewni nam bezpośredni czarterowy lot oraz transfer z lotniska do hotelu to taka podróż na pewno będzie bardzo przyjemna i krótka, lecz na pewno koszt takiego wypoczynku dość poważnie wzrośnie. Można szukać lotów we własnym zakresie, lecz znalezienie w sezonie urlopowym bezpośrednich lotów może być bardzo trudne. Pozostają wtedy loty z przesiadką - co niestety dość poważnie wydłuża ogólny czas podróży i niekiedy czas jaki będzie potrzebny na dotarcie na miejsce może się praktycznie zrównać z przejazdem samochodem.