17
Pn, Gru

Czy wiesz, że...

Usługi fotograficzne wydawałoby się, że są dla nas czymś, co szybko i łatwo prześwietlamy. Często jednak rzeczywistość wyborów na wesela pokazuje, że ludzie, którzy nie znają się na temacie, wybierają tanich półamatorów…

Zastanówmy się więc, jak znaleźć prawdziwego fotografa, który sprawi, że nasze wesele zostanie uwiecznione w sposób wręcz elitarny. Na wybór odpowiedniego fotografa wpływa kilka elementów. Warto jest posłuchać poniższych rad, albowiem mogą nas one uchronić od złego wyboru, który będzie w konsekwencji dla nas bardzo szkodliwy, jeśli chodzi o efekt końcowy.

Fotograf weselny, to nie tylko wesele. Jest to skrót, który rozwijany jest jednak zarówno na ślub, jak i wesele. Wybierając fotografa na nasz „wielki dzień” wybieramy osobę, która ma sprawdzić się zarówno na naszym ślubie, jak i weselu *(nie może opuścić żadnego momentu wartego uwagi widza).

O ile samo wesele jest bardziej luźną częścią całej ceremonii, o tyle już ślub jest na tyle poważnym etapem, że fotograf weselny musi wykazać się zarazem kreatywnością, niezauważalnością podczas robienia zdjęć, jak i odpowiednim sprzętem i wyprofilowaniem go w często trudnych warunkach oświetleniowych, jakie panują dla fotografii w środowisku kościelnym. Co więcej, fotograf często towarzyszy Młodej Parze również przed ślubem w trakcie ostatnich przygotowań.

Tutaj również sprawdza się opcja posiadania kilku fotografów, którzy jednocześnie mogą robić zdjęcia z kilku istotnych ujęć. Zdjęcia robione są wtedy zarówno nam, jak i na naszych gościom, którzy podczas fotografii mają również swój udział (mowa tutaj szczególnie o rodzinie).

Z pewnością zapytacie, jakich kosztów wymaga niezwykła i piękna sztuka jaką jest fotografia ślubna. Tutaj jednak ciężko jest zdefiniować owe koszta, albowiem jedne pary płacą 500zł za pół profesjonalistów, inni płacą po 3000zł za poważne sesje, lub po 5000zł za porządną ekipę kilku fotografów, którzy mają wykonać profesjonalną sesję weselną i ślubną.

Bez względu na koszta, pamiętajmy o pozyskiwaniu opinii (najlepiej od osób dobrze nam znanych, którzy mogą nam przedstawić efekty pracy fotografów na ich weselu).

Uzyskując portfolio od pary młodej, która uzyskała już swoje zdjęcia, będziemy mogli skorzystać z najlepszego źródła wiedzy, na temat fotografów i ich wykonanej pracy w praktyce. Pamiętajmy, każde portfolio można modyfikować, dlatego najlepszym przykładem zawsze są zdjęcia, które otrzymali po ślubie/weselu, nasi znajomi!