22
Cz, Sie

Uroda

Dlaczego warto jest stosować kosmetyki, które zawierają w sobie naturalny kolagen? Co będzie dla nas kluczowe, jeśli mowa o ich właściwym działaniu? I wreszcie, czy rzeczywiście jest tak, jak mówią reklamy – że to właśnie kolagen odpowiada za to, że na naszej skórze jest zdecydowanie mniej zmarszczek, a sam proces starzenia znacząco się opóźnia? Na te i wiele innych pytań, związanych właśnie z kosmetykami do ciała oraz zawartym w nich kolagenie, znajdziecie państwo odpowiedzi w poniższym artykule.

 

Przede wszystkim – czytaj skład kosmetyków

To, na co koniecznie powinniśmy zwracać uwagę, jeśli chodzi o zakup kosmetyków zawierających kolagen, to przede wszystkim kwestia związana z ich składem. Wiadomo, ze nie każdy krem, który będzie reklamowany jako ten zawierający kolagen, będzie faktycznie go zawierał. Może tutaj chodzić o pochodne kolagenu – one także nierzadko trafiają do składu kremów które taki kolagen zawierają. Ich działanie będzie jednak bardzo dalekie od tego, jakie faktycznie może wywołać kolagen naturalny. Analiza składu poszczególnych kosmetyków przed ich zakupem, to absolutna podstawa, jeśli chcemy osiągnąć zamierzony efekt ich stosowania.

Po drugie – właściwości fizyczne

Kolejną rzeczą, po której rozpoznamy to, czy faktycznie dany krem zawiera w swoim składzie kolagen, jest to, jak będzie się wchłaniał. Kremy, które będą zawierały kolagenu albo bardzo mało, albo też nie będzie to kolagen naturalny, będą się ciężko wchłaniały. Mogą one też zostawiać tłuste czy wilgotne plamy. Ich konsystencja nie będzie aksamitna, a sam proces nakładania kremu też nie będzie prosty. Wynikać to oczywiście będzie z dodania do kremu innych substancji chemicznych, które mogą dać właśnie taki efekt. Kremy z naturalnym kolagenem, nie będą ich posiadały. W związku z tym, ze w naszym organizmie – chociażby w chrząstkach – występuje kolagen, nasza skóra powinna go bardzo dobrze i łatwo przyjmować. Warto też przyjrzeć się cenie kolagenu. Kremy z naturalnym kolagenem, będą oczywiście dużo droższe, od tych, które naturalnego kolagenu nie posiadają.