19
Śr, Gru

Zdrowie i Uroda

Dbanie o zęby, to bardzo ważna kwestia. Już od małego, w przedszkolu nawet, jesteśmy uczeni, że codzienne, dokładne szczotkowanie zębów, może zapobiec powstawania próchnicy. Dlatego w przypadku, kiedy mowa jest o prawidłowym dbaniu o zęby, bardzo ważne jest to, aby zacząć od codziennych czynności, które możemy wykonywać samodzielnie.

Nie jest to jednak jedyna rzecz, jaką możemy zrobić, aby prawidłowo dbać o nasze zęby. Droga do pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu, nie zawsze jest łatwa. Czasem, z bardzo różnych przyczyn, musimy podejmować środki medyczne, aby nasze zęby były piękne i zdrowe. O tym, jakie mamy w tym aspekcie możliwości, będziecie mogli przeczytać państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – lakowanie i wybielanie zębów

Jednymi z najpopularniejszych zabiegów, jeśli mowa o prawidłowym dbaniu o nasze zęby, są lakowanie ich oraz wybielanie. Pierwszy zabieg, najczęściej wykonywany jest, kiedy jeszcze jesteśmy dziećmi. Po zmianie zębów mlecznych na stałe, najczęściej idziemy do stomatologa, aby nasze zęby polakować. Lakowanie wzmacnia szkliwo, jest naturalnym zabezpieczeniem przed powstawaniem kamienia nazębnego, ale nie wybiela zębów. Jeśli z kolei interesuje nas leczenie kanałowe zębów Łódź - http://prylinski.com/leczenie-kanalowe/ warto sprawdzić klinkę Prilinski.com. Z kolei zabieg wybielania zębów już tak. To inna technologia, zupełnie inny rodzaj zabiegu, w którego efekcie, faktycznie nasze zęby stają się białe. Warto jednak podkreślić, że działanie takiego zabiegu, nie jest wieczne. Co jakiś czas, należy go powtórzyć, aby utrzymać pożądany efekt. Czas, po jakim należy zabieg wykonać ponownie, najczęściej jest indywidualnie dopasowany do konkretnej osoby.

Licówki czyli śnieżnobiały uśmiech na całe życie

Rozwiązaniem, które sprawi, że nasze zęby już na zawsze będą piękne i śnieżnobiałe, jest zabieg „założenia” licówek. To jednak zabieg z zakresu protetyki, a co za tym idzie, nie w każdym gabinecie stomatologicznym, będziemy w stanie go wykonać. Warto jest, zanim zdecydujemy się na ten jeden, konkretny gabinet stomatologiczny, sprawdzić, czy faktycznie w ofercie znajduje się zabieg wykonania licówek. Musimy jednak pamiętać, że w związku z tym iż jest to zabieg tak naprawdę na całe życie, jego cena będzie się wahać w okolicy 2- 3 tysięcy. Warto jest jednak zainwestować w to, aby nasze zęby już zawsze były śnieżnobiałe. To pomaga nie tylko w budowaniu pewności siebie, ale też np. w kontaktach z innymi ludźmi, czy w zdobyciu pracy.