19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Biżuteria stanowi wyjątkowy dodatek do stroju. Jest idealnym dopełnieniem praktycznie każdej stylizacji. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że biżuteria, która pasuje na wieczorowe wyjście niekoniecznie powinna być zakłada do pracy. Natomiast klasyczne dodatki, które zakładamy codziennie, nie będą współgrać z elegancką sukienką. Poniżej przedstawimy najważniejsze zasady dotyczące doboru odpowiedniej biżuterii do konkretnej stylizacji.

 

Biżuteria do pracy i na bal

Wymagane jest, aby do pracy ubierać się stosowanie. Jak należy to rozumieć? Wyróżnić można bardzo podzielone opinie. Niemniej jednak oczywiste jest, że do pracy nie należy zakładać zbyt odważnych ubrań - z dużym dekoltem, mini spódniczek, bluzek w neonowym kolorze. Najczęściej wymagane jest, aby strój do pracy był schludny, w neutralnym kolorze. Do takiej stylizacji bardzo często trudno jest dobrać odpowiednią biżuterię. Z pewnością powinna być subtelna i delikatna. Ponadto nie może zbyt mocno wyróżnić się na tle wybranej stylizacji. Fantastycznym przykładem takich ozdób jest biżuteria modułowa. Wyróżnić można rodzaje Beads, czyli koralików, które będą stanowiły idealny dodatek do stroju służbowego, a ponadto nie będą wyróżniać się na tle całej stylizacji. Innym przykładem są celebrytki. To również rodzaj biżuterii, którą można założyć do pracy. Jest niezwykle delikatna i subtelna, a poza tym bardzo urocza. Takie elementy powinny znaleźć się w szkatułce każdej modnej kobiety, która dużą wagę przywiązuje do swojego wyglądu. W końcu fakt, że w pracy trzeba wyglądać stosowanie nie oznacza, że kobieta musi rezygnować z możliwości założenia ozdób. Należy również zauważyć, że wskazane powyżej rodzaje biżuterii będą również pasować, jako dopełnienie eleganckiej, wieczorowej stylizacji. Ponadto jako dodatek do szykownej sukienki można założyć perły lub kolie. Najważniejsze jest, aby wszystkie elementy - ubrania oraz biżuteria były odpowiednio dopasowane. Nie bez znaczenia jest również makijaż i wybrana fryzura.

Czym jest biżuteria fitness?

Biżuteria fitness to w ostatnim czasie prawdziwy hit sezonu. Nie da się zaprzeczyć, że to bardzo ciekawy rodzaj ozdób. Jest to wachlarz produktów skierowany do osób aktywnych, u których sport jest prawdziwym hobby. Taką biżuterię posiada w swej ofercie np. sklep internetowy ModernSilver. Tego typu bransoletki, łańcuszki kolczyki to niezwykle delikatne i subtelne elementy. Stanowią coś w rodzaju talizmanu oraz motywacji. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest umieszczenie na biżuterii fitness grawera. Może to być dany napis, symbol, data. Należy również zauważyć, że taką bransoletkę, łańcuszek czy kolczyki można nosić jako dopełnienie codziennej stylizacji. Można również założyć ją do pracy. Jest to rodzaj uniwersalnej biżuterii.