19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Wydatki na paliwo to w przedsiębiorstwach takie koszty, które w znacznym stopniu obciąża budżet. Są jednak sposoby na to, by je te wydatki zminimalizować. Wystarczy wdrożyć proste rozwiązania, by zauważyć korzystne zmiany widoczne w operacjach finansowych.

 

Jednym ze sposobów, które umożliwiają obniżenie kosztów przeznaczanych na paliwo, jest precyzyjna kontrola tych wydatków. W tym celu możesz skorzystać z kart paliwowych. Dzięki nim możesz łatwo:

- rozliczyć zakup,

- zmniejszyć ryzyko nadużyć w czasie tankowania paliwa.

Na jakiej zasadzie funkcjonują karty paliwowe?

Za pomocą kart paliwowych możesz skorzystać z usług i zrobić zakupy bez gotówki na stacji benzynowej. Ta karta przyda ci się również wtedy, gdy zechcesz uiścić opłatę za przejazd autostradą. Karty te wypuszczają na rynek sieci stacji benzynowych, ewentualnie niezależni operatorzy, którzy kooperują z tymi sieciami. Jeśli płacisz taką kartą, możesz jako przedsiębiorca rozliczyć płatność do czterdziestu pięciu dni.

Karty paliwowe są zintegrowane z oprogramowaniami online, które rejestrują wszystkie przeprowadzone transakcje. To sprawia, że możesz bardzo łatwo rozliczyć się ze zrobionych zakupów, otrzymując w miesiącu jedną lub dwie faktury zbiorcze.

Taka sytuacja powoduje to, że kierowca łatwiej rozlicza się za paliwo. Kierowca nie musi bowiem za każdym razem, kiedy płaci za tankowanie, pobierać faktury. W ten sposób możesz również w znacznym stopniu odciążyć księgowość – tylko dwie faktury zamiast dziesiątek. To z kolei przekłada się na niższe koszty związane z korzystaniem z usług księgowości.

Bezpieczne transakcje kartą paliwową

Możesz również mieć pewność, że transakcje, które realizujesz za pomocą karty, są w pełni bezpieczne. Każdy posiadacz karty otrzymuje indywidualnie nadany kod PIN. Dzięki temu zakupu może dokonać wyłącznie osoba upoważniona. Na karcie znajduje się też numer rejestracyjny pojazdu, dlatego możesz z nią tankować tylko określony samochód. Ponadto kartą może posługiwać się tylko osoba, dla której karta jest przeznaczona, ponieważ jest to karta imienna.

Jako przedsiębiorca cały czas masz kontrolę nad wydatkami, ponieważ dane zebrane na karcie możesz dowolnie przeglądać. Są to informacje o tym kto, kiedy i gdzie zakupił paliwo i ile za nie zapłacił. W ten sposób możesz precyzyjnie oszacować koszt związany z eksploatacją i utrzymaniem tak samochodów, jak i kierowców. Kierowcy, którzy są świadomi takiego monitoringu, najczęściej ograniczają się z dokonywaniem zbędnych zakupów.

Monitoring GPS pomaga obniżyć koszty za paliwo

Inną dobrą opcją, jaką warto wziąć pod uwagę, jest monitoring GPS. Za jego pomocą możesz również kontrolować ilość kupowanego paliwa, mieć na oku pojazdy i kierowców. Nowoczesne lokalizatory GPS funkcjonują online. Korzystasz więc z łatwej w obsłudze platformy. W ten sposób możesz łatwo sprawdzać wszystkie parametry, niezależnie od tego, jak dużą flotą pojazdów dysponujesz. Jeśli chcesz mieć pod kontrolą cały transport w swojej firmie, wybierz https://www.gpsguardian.pl/.