19
Śr, Gru

Odżywianie

Laminina to stosunkowo nowy środek, jeśli mowa o wyborze suplementacji naszej diety. Warto jednak podkreślić, że nadal są osoby, które wątpia w jego skuteczność. Tym samym, spieszymy z wyjaśnieniem: wątpliwości są nieuzasadnione. Naukowo potwierdzono już skuteczność lamininy jeśli chodzi o jej wpływ na funkcjonowanie organizmu. Nie musimy konsultować się z lekarzem, jeśli chcemy ją przyjmować. Składa się ona w stu procentach z naturalnych składników, które są zawarte w naszym organizmie, a pozyskiwane są z jajka kurzego w 9-tym dniu inkubacji. W jakich aspektach laminina może się zatem okazać niezastąpiona?

To nie jest lek

Mówiąc o lamininie, musimy zacząć od tego, że nie jest ona lekiem. Tym samym, nie musimy konsultować jej przyjmowania z lekarzem. Warto zaznaczyć, że dawkować lamininę możemy dawkować na różne sposoby. Pierwszą metodą, jest przyjmowanie początkowo małych dawek i stopniowe ich zwiększanie w celu uzyskania lepszych efektów. Możemy też zdecydować się na stałe dawki lamininy jednakże muszą one być przyjmowane regularnie, aby efekty przyjmowania były zadowalające.

Kiedy pomaga laminina?

Ze względu na skład substancji, jaką jest laminina, możemy śmiało powiedzieć, że świetnie sprawdzi się ona jako suplement diety wspomagający zarówno pamięć jak i koncentrację. Laminina posiada bowiem takie właściwości, które pomagają regulować problemy, z którymi nierzadko musi mierzyć się nasz organizm. Co więcej, potwierdzono, że jest ona skuteczna w leczeniu osób po udarze mózgu. Osoby takie, które regularnie przyjmowały lamininę przez kilka tygodni, stopniowo zaczynały mówić. Dotychczas, nie udało się osiągnąć takiego efektu, bez wdrożenia leczenia farmakologicznego, zaś dzięki lamininie, jest to możliwe. Warto tez zaznaczyć, że w związku z tym, iż laminina działa na nasze komórki mózgowe, jest też ona niezastąpiona, jeśli mowa o leczeniu Alzheimera. Niweluje skutki takiej choroby, a z czasem, jest w stanie ją wyeliminować całkowicie. Tym samym, błędne jest stwierdzenie, mówiące iż laminina jest kolejnym, nowym wynalazkiem. Jej skuteczność jest potwierdzona i w żadnym wypadku nie możemy mówić o jej działaniu jako o zjawisku placebo.