20
N, Sty

Turystyka

Livigno usytuowane jest we Włoszech na terenie regionu Lombardia, w prowincji Sondrio. To malownicza, długa na czternaście kilometrów dolina położona przy granicy, dokładnie pomiędzy doliną Alta Valtellina we Włoszech a szwajcarską Engadin. Sprawdź, jakie warunki narciarskie panują w Livigno!

Jakie warunki narciarskie panują w Livigno?

Jeśli marzysz o zimowym wyjeździe na narty do Livigno lub innego miejsca, ale nie masz czasu na załatwianie formalności, skorzystaj z oferty wyjazdów zorganizowanych SnowZ. Narciarze wybierający się na sezon do Livigno we Włoszech naprawdę mają tam co robić! Kurort oferuje doskonałe warunki zjazdu zarówno osobom początkującym, stawiającym swoje pierwsze narciarskie kroki, średniozaawansowanym wielbicielom nart, jak i szukającym wyzwań profesjonalistom. Tereny narciarskie znajdują się po obu stronach doliny. Zachodnie zbocza noszą nazwę Carosello 3000, wschodnie - Mottolino. Na entuzjastów nart czeka aż 115 kilometrów tras zjazdowych i 40 kilometrów tras biegowych. 

Jaki okres będzie najlepszy na narciarskie szaleństwo w Livigno?

W Livigno panują rewelacyjne pogodowe warunki narciarskie. Nie bez powodu miejscowość nazywana jest włoskim “Małym Tybetem” - suchemu klimatowi towarzyszą średnio 322 słoneczne dni w roku. Pierwszy śnieg w Livigno pojawia się już w październiku, a sezon narciarski zaczyna się wraz z końcem listopada i trwa nawet do początku maja! Ze względu na dogodne położenie geograficzne (dolina pomiędzy Szwajcarią a Włochami usytuowana jest na poziomie 1816 m n.p.m.), zimowe miesiące w Livigno słyną z obfitych opadów śniegu, który zapewnia wyłącznie udane i pełne narciarskich szaleństw sezony dla rzeszy oddanych wielbicieli kurortu. Świetnie przygotowane stoki, trwała pokrywa śniegu oraz dobre nasłonecznienie sprawiają, że do tego włoskiego ośrodka po prostu chce się wracać. Choć szczyt popularności Livigno prezeżywa w okolicach świąt bożonarodzeniowych i nowego roku, nie brakuje entuzjastów chwalących doskonałe warunki pogodowe także w kwietniu czy na początku maja! Kiedy na dole można chodzić w krótkim rękawku, do przyjemnego zjazdu narciarskiego potrzebujemy jedynie bluzy. To świetna alternatywa dla tych, którzy nie mają czasu wyrwać się na zimowe szaleństwa w szczycie sezonu, lub osób, które nie przepadają za przesadnym ściskiem na stokach. Bez względu na porę sezonu, śnieg na stokach w Livigno nie zawodzi. Dlatego kurort uważany jest za jedno z najpewniejszych miejsc na narty nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie!

Publikacja: insane.agency