18
N, Lis

Czy wiesz, że...

Nie każdy z nas wie, że czarną folię stretch, możemy wykorzystywać nie tylko do tego, aby zabezpieczać meble czy też wykorzystywać ją przy różnego rodzaju remontach. Czarna folia stretch, ze względu na swoje właściwości, może mieć niezwykle szerokie zastosowanie. Jakie? Odpowiedź na to pytanie, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

 

Przemysł pocztowy

Nie ma chyba osoby, która nigdy w życiu nie otrzymała żadnej paczki. To, na co z całą pewnością należy zwrócić uwagę, to kwestia właściwości, jakie dana folia posiada. Czarna folia stretch, jest bardzo rozciągliwa, w prosty sposób dopasowuje się do niestandardowych kształtów, w związku z czym, świetnie nadaje się do zabezpieczania paczek w transporcie. Warto też podkreślić, że jeśli mowa o wykorzystaniu czarnej folii stretch, to właśnie przemysł kurierski i pocztowy znajduje najwięcej jej zastosowań.

Czy tylko folia stretch?

Kolejną kwestią, na którą także należy zwrócić uwagę, jeśli mowa o zabezpieczaniu przesyłek kurierskich czy pocztowych, jest wykorzystanie do tego celu folii bąbelkowej. I tutaj ponownie – nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby czym dokładnie taka folia jest. To, na co koniecznie musimy zwracać uwagę to oczywiście kwestia związana z tym, ze folia bąbelkowa, podobnie jak czarna folia strtech, posiada właściwości amortyzujące. Co za tym idzie, w przypadku potencjalnego uderzenia przedmiotu o coś ostrego, czy twardego, niwelowane będą uszkodzenia. Warto podkreślić, że jeśli chodzi o folię bąbelkową, to wykorzystuje się ją nie tylko w przypadku paczek ale też mniejszych kopert. Przesyłki delikatne, są wówczas we właściwy sposób zabezpieczone.

Jak pokazują przykłady przytoczone w powyższym artykule, zastosowanie zarówno folii bąbelkowej, jak i czarnej folii stretch, jest bardzo szerokie. Warto jest zatem, w momencie kiedy np. planujemy wysłać komuś paczkę, wziąć pod uwagę właśnie zabezpieczenie jej za pomocą folii stretch, lub też – folii bąbelkowej.