18
N, Lis

Czy wiesz, że...

Dyskonty są coraz częściej odwiedzane przez Polaków – obecnie przeciętny klient robi w nich zakupy minimum 12 razy w roku, a oczywiście są tacy, którzy robią w nich zakupy codziennie.

W polskich dyskontach zakupy obecnie robią praktycznie wszyscy, a w ciągu ostatnich 5 lat liczba klientów w dyskontach wzrosła ponad 70%. Wynika to z faktu, że oferta dyskontów stała się bardziej atrakcyjna. 

W Polsce jest kilka dyskontów, w których Polacy robią zakupy najczęściej.

BIEDRONKA

Jest sieć sklepów należąca do spółki akcyjnej Jerónimo Martins Polska (JMP), której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins. Szacuje się, że sieć Biedronka jest największą siecią dyskontów pod względem ilości sklepów. Twórcą Biedronki był przedsiębiorca Mariusz Świtalski, właściciel Elektromisu. Pierwszy sklep sieci "Biedronka" otwarto w Poznaniu w 1995 roku. W 1997 Jerónimo Martins odkupiło od Elektromisu 210 sklepów Biedronka i od tego czasu dynamicznie rozwija tę sieć.

LIDL

Lidl to bardzo znana i ulubiona sieć sklepów. Początki działalności sieci Lidl sięgają lat 30. XX wieku, kiedy to Josef Schwarz uruchomił firmę o nazwie Lidl & Schwarz Lebensmittel-Sortiments-Großhandel. W roku 1973 w Ludwigshafen am Rhein został otwarty pierwszy sklep o nazwie „Lidl"

Oprócz tradycyjnych produktów spożywczych w sieci LIDL można znaleźć wiele przedmiotów codziennego użytku. Aktualna ulotka firmy Lidl zazwyczaj proponuje tradycyjne dania i produkty typowe dla konkretnego kraju oraz różnego rodzaju ubrania, pomoce szkolne, sprzęty do kuchni lub ogrodu i wiele innych ciekawych rzeczy, a wszystkie aktualne promocje oferowane przez sieć zawiera Lidl gazetka.

Przedsiębiorstwo Lidl nie skupia się tylko na zniżkach. Główne założenie firmy to dostęp do prostych produktów o wysokiej jakości i równocześnie po dobrych cenach. Lidl to zawsze świeże artykuły, bardzo szeroka oferta oraz przede wszystkim uśmiechnięty, miły i profesjonalny personel.

KAUFLAND

Kaufland to sieć sklepów należących do niemieckiej grupy Schwarz, która działa w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz Bułgarii.

W 2001 roku otwarty został pierwszy sklep w Polsce. We wszystkich tych krajach zatrudnionych jest 147 300 pracowników oraz funkcjonuje obecnie ok. 1200 sklepów firmy.

Sklepy sieci Kaufland zaliczają się do obiektów handlowych o dużej powierzchni, przeważnie z niewielką galerią handlową.