16
N, Gru

Rzeszów

Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego, w związku z czym mieszkając tam nie trzeba daleko szukać miejsc do uprawiania takich sportów jak np. narciarstwo czy snowboard. Należy natomiast zaopatrzyć się w odpowiednio dobry sprzęt, który umożliwi nam tego typu aktywny sposób spędzania czasu i odpoczynku, a można to zrobić zarówno w sklepach jak i w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego.

Gdzie szukać sprzętu narciarskiego w Rzeszowie?

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z narciarstwem, zanim wydadzą naprawdę duże sumy na nowy sprzęt sportowy, powinny sprawdzić, czy podoba im się ta dyscyplina i czy będą chciały ją w dalszym ciągu uprawiać.

Także ci, którym nie zależy na tym, aby mieć najnowszy kombinezon i lśniące nieużywane narty, mogą spokojnie poszukać ich, a także innych niezbędnych akcesoriów oraz stroju w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego, sklepach z używanym sprzętem bądź na stronach internetowych takich jak sprzedajemy.pl/rzeszow/sport-i-wypoczynek/sporty-zimowe/narty.

Jeśli nasza przygoda z narciarstwem już trwa i w związku z tym zależy nam, by sprzęt, z którego korzystamy był naprawdę dobry, nieuszkodzony i służył nam jak najdłużej, a do tego interesujemy się modą sportową i chętnie podążamy za najnowszymi trendami, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego sprzętu. Wśród rzeszowskich sklepów sportowych warto odwiedzić:

  • Axel-sport;
  • E-SPORT.

W tym podkarpackim mieście znajdziemy również kilka wypożyczalni i sklepów z używanym sprzętem narciarskim, m.in.:

  • Nartolandia, przy ul. Dębickiej 160;
  • ProSport, swoją siedzibę ma przy ul. Księdza Józefa Sondeja 2. W tym miejscu można nie tylko wypożyczyć narty, ale też kupić używany sprzęt narciarski i snowboardowy.


Na co zwracać uwagę przy kupowaniu nart?

Bardzo istotne jest to, na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy i czego oczekujemy od naszych nart. Jeśli jesteśmy osobami początkującymi będzie nam zależało na tym, aby narty były skrętne, a więc ich długość powinna być mierzona od naszej brody do ziemi. Ponadto początkujący narciarze powinni wybierać miękkie narty, natomiast zaawansowani twardsze oraz dłuższe. Różnić będą się także wiązania dla osób początkujących i zaawansowanych.

Należy pamiętać również o tym, że sprzęt narciarski, tak jak każdy inny sprzęt sportowy ulega zużyciu i z czasem zachowuje się na stoku coraz mniej dynamicznie, a wynika to z mikropęknięć rdzenia. Również buty powoli ulegają zniszczeniu, co najłatwiej można zauważyć sprawdzając twardość gąbki oraz jakość klamer, które z czasem zaczynają się wyłamywać. Warto zwracać uwagę na te wszystkie rzeczy, szczególnie przy zakupie używanego sprzętu.


Kiedy najtaniej kupić sprzęt narciarski?

Jeśli zależy nam na znalezieniu jak najlepszego sprzętu w możliwie najniższej cenie, to warto rozpocząć poszukiwania już na końcu sezonu narciarskiego, gdyż najkorzystniejsze oferty pojawiają się w marcu oraz w kwietniu. To sezon wyprzedaży, w którym można bardzo okazyjnie kupić nowe narty z minionego właśnie sezonu w niższych cenach lub używane, ale wyłącznie przez jeden sezon. Cena nowego, nieużywane sprzętu z poprzednich sezonów może być nawet o połowę niższa.