18
N, Lis

Z życia wzięte

W przypadku wyboru prezentu dla rodziców czy teściów warto zastanowić się jaki rezultat chcemy osiągnąć. Czy chcemy wyrwać ich z szarej nudnej codzienności i zafundować solidną dawkę adrenaliny? Czy może znaleźć sposób na poprawienie jakości ich związku i podarować coś specjalnego np. kolację w ciemnościach? Niewątpliwie, zbyt rzadko pokazujemy rodzicom wdzięczność za trud jaki włożyli w nasze wychowanie warto przejrzeć opcję i wybrać prezent, który wywoła dużo emocji przy wigilijnym stole.

Ekstremalnie!

Masz wrażenie, że Twoi rodzice ciągle siedzą w domu i w ich życie wkradła się nuda? Wybierz dla nich przeżycie pełne adrenaliny! Jeżeli nie boją się wysokości, może warto zastanowić się nad czymś czego nigdy nie robili jak skok na bungee albo lot paralotnią? Takie przeżycie w powietrzu może okazać się strzałem w dziesiątkę! Po pierwsze będzie to wydarzenie, które zbliży rodziców do siebie. Wspólny lot czy skok sprawi, że będą mili nowy temat do rozmów, a kto wie, może także wspólną pasję w przyszłości? Takie doznanie otworzy umysł na nowe, życiowe wyzwania oraz doda dużo odwagi i pewności siebie w życiu codziennym.

Nie tylko w chmurach

Jeżeli obawiasz się, że prezent taki jak skok na bungee będzie zbyt dużym przeżyciem, ale wiesz że Twoi rodzice lubią przygody, to dla trochę mniej odważnych ciekawą propozycją może okazać się jazda offroadem po błotnistych wzniesieniach. Uczestnicy takiej atrakcji mają do dyspozycji instruktora, mogą zamieniać się jako kierowcy i nawzajem nawigować. Może element rywalizacji i tego, kto wypadnie lepiej podczas  przejażdżki wpłynie motywująco na obie strony? Jeżeli natomiast, któryś z rodziców nie jest fanem motoryzacji, a chcesz żeby przeżyci coś niezwykłego tylko we dwoje, zaproponuj im Escape Room. Ta forma spędzania wolnego czasu, może okazać się bardziej emocjonująca niż jazda niejednym samochodem! Rodzice zamknięci w pokoju pełnym zagadek, będą musieli nie tylko ruszyć głowami, ale także współpracować ze sobą, aby w określonym czasie wydostać się z pomieszczenia. Do wyboru jest wiele pokojów tematycznych - naukowe, grozy czy kryminalne Dostosuj klimat do zainteresowań, a na pewno będą zachwyceni.

A może jednak romantycznie?

Kolacja przy świecach nie musi być nudna, tak samo jak wizyta w spa. I wcale nie musi być to atrakcja wyłącznie pod panie, bo niejeden mężczyzna będzie zachwycony romantycznym klimatem takiego wieczoru. W wielu miastach kolacje można połączyć z rejsem statkiem. Pływając po rzekach np. w Krakowie czy Wrocławiu, można zobaczyć miasto z innej strony, poczuć wyjątkowy klimat, a przy okazji zjeść przepyszną kolację z wielu dań. Nikt nie wyjdzie głodny, a nakarmione zostanie nie tylko ciało, ale także dusza. Jeżeli kolacja na statku Cię nie przekonuje, może warto zastanowić się na kolacji w ciemnościach? Jest to wieczór podczas którego uczestnicy nie widzą zupełnie nic. Dzięki temu, że wygaszają zmysł wzroku, wyostrzają wszystkie inne zmysły – w tym oczywiście smak. Kolację można dobrać pod swoje indywidualne preferencje smakowe. Dostępne są wersje mięsne, dla wegetarian, wegan czy nawet bezglutenowe. Twoi rodzice na pewno nie byli nigdy na tak wyjątkowej randce.

Czas spędzony razem

Warto pomyśleć nad wyjątkowa atrakcją dla rodziców, ponieważ przez lata wspólnie spędzone na prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci zapomnieli o przygodach czy romantycznych wyjściach. Niezależnie od tego co wybierzemy, na pewno sprawimy im radość samym faktem, że pomyśleliśmy o nich i chcieliśmy niebanalnie odwdzięczyć się za wszystko co dla nas zrobili.

Sprawdź propozycje prezentów dla rodziców na: https://www.superprezenty.pl/prezenty-dla-dwojga.