19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Kilkanaście lat temu w Polsce pojawiła się moda na tańczenie - programy telewizyjne takie jak You Can Dance czy Taniec z Gwiazdami zwiększyły zainteresowanie ofertą szkół tańca, a parkiety wypełniły się tysiącami amatorów, którzy zapragnęli poznać kroki walca, tanga, czy rumby. Dlaczego warto uczyć się tańczyć?

 

Taniec jest trendy!

Jednym z powodów, dla których warto uczyć się tańca, jest fakt, iż umiejętność tańczenia jest trendy. Osoby znające taneczne kroki są uznawane za bardziej towarzyskie, inteligentniejsze i sympatyczniejsze. Umiejętność tańca jest również ważna dla osób zajmujących wysokie stanowiska - w towarzystwie wręcz oczekuje się, że mężczyzna lub kobieta znają kroki walca czy tanga.

Taniec jest sexy!

Szkoła tańca Kraków jest miejscem, do którego często uczęszczają panie lub panowie, chcący czuć się seksownie i ponętnie. Taneczne kroki sprawiają, że ciało porusza się bardziej zmysłowo, biodra kołyszą się, kusząc płeć przeciwną. Mężczyzna, który porwie kobietę do tanga, walca lub samby, z pewnością szybko zdobędzie jej serce - paniom trudno oprzeć się panom, którzy potrafią się świetnie poruszać. Podobnie jest w przypadku pań, gdyż mężczyźni rzadko opierają się urokowi seksownych kobiet na parkiecie.

Taniec jest zdrowy!

Taniec jest jedną z najzdrowszych aktywności fizycznych. Zabawa na parkiecie pozwala spalić mnóstwo kalorii, wzmocnić wszystkie mięśnie i poprawić kondycję. Podczas tańca serce bije szybciej, pompując więcej krwi i dostarczając więcej tlenu do wszystkich komórek. Dzięki temu wszystkie organy są lepiej odżywione i pracują wydajniej.

Taniec jest dobry dla urody!

Osoby odwiedzające miejsca takie jak szkoła tańca Katowice doskonale wiedzą, że taniec pozytywnie wpływa na urodę. Dzięki lekcjom tańca nie tylko poprawia się kondycję i wydolność, ale i stan skóry. Krew dociera do wszystkich jej warstw, odpowiednio ją dotleniając i nawilżając, dzięki czemu cera jest promienna, a skóra na całym ciele jędrniejsza. Ponadto taniec chroni przed nadwagą i pomaga wyrzeźbić ponętną sylwetkę.

Taniec jest dobry dla każdego!

Tańczyć może każdy - na kurs mogą uczęszczać zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli oraz seniorzy. Kroków walca czy tanga można uczyć się bez względu na kondycję fizyczną, wagę ciała i płeć. W kursach mogą brać udział osoby bez partnerów, gdyż w przypadku tańców towarzyskich wszystkim kobietom i mężczyznom dobiera się partnera lub partnerkę, wraz z którymi poznają taneczne kroki. Ponadto kursy obejmują naukę różnych rodzajów tańca, co ułatwia znalezienie interesujących zajęć.