20
N, Sty

Czy wiesz, że...

Producenci telefonów komórkowych prześcigają się w wypuszczaniu na rynek co rusz to nowych modeli, które zachwycają bogatą funkcjonalnością, jakością zdjęć, rozmówi i odtwarzania filmów oraz muzyki. Jednocześnie te cuda elektroniki często są bardzo delikatne i już najmniejszy kontakt z innym przedmiotem może zarysować ekran. Często też zdarzają się równego rodzaju przypadki losowe takie jak zalanie czy upuszczenie telefonu. Dlatego od razu po zakupie smartfona warto dokupić do niego szybkę oraz etui, które zminimalizują szkody. Jakie etui wybrać do drogiego smartfona?

 

Jakie etui wybrać?

W sklepach z akcesoriami GSM można znaleźć wiele interesujących i atrakcyjnie wyglądających etui na telefony komórkowe. Z reguły, szczególnie młode osoby, chętnie sięgamy po kolorowe, silikonowe etui, które zakrywa jedynie tył smartfonu. Jednak takie rozwiązania nie do końca zabezpiecza telefon. Miękki silikon dość łatwo uszkodzić. Dodatkowo przód telefonu, czyli jego najważniejsza część nie jest praktycznie w ogóle chroniona w takim etui. Niesie to ze sobą ryzyko tego, że kiedy smartfon upadnie na wyświetlać, ulegnie on zniszczeniu. A naprawa wyświetlacza w najnowszych telefonach to koszt rzędu kilkuset złotych.

Dlatego lepszą opcją są etui zamykane wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak np. skóra (np. takie, jak na stronie stilgut.pl/etui-iphone-x). W takim etui telefon jest o wiele lepiej chroniony niż w silikonowym, gdyż w środku znajduje się dodatkowa wkładka, która unieruchamia telefon i zabezpiecza jego rogi przed uszkodzeniami. Górna klapka z kolei zabezpiecza szybkę telefonu przed zarysowaniami czy uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi być wynikiem upadku telefonu lub kontaktu z ostrym przedmiotem np. kluczami, które często trzymane są razem z telefonem w torebce bądź kieszeni kurtki. Warto przy tym pamiętać o tym, aby etui dobierać pod konkretny model telefonu, gdyż uniwersalne modele lub te przeznaczone dla innych modeli mogą nie pasować na nasz telefon, a co za tym idzie nie będą spełniały swojej funkcji.