20
N, Sty

Czy wiesz, że...

Awaria prądu to nic przyjemnego, zwłaszcza że nie działają wtedy żadne urządzenia zasilane w ten sposób, dlatego by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, a także ochronić sprzęt zwłaszcza komputerowy należy zakupić dobrej klasy zasilacz awaryjny UPS, do którego można podpiąć niemalże wszystkie urządzenia domowe.

Co należy wiedzieć o zasilaczach UPS?

Zasilacze tego typu można wykorzystywać w gospodarstwie domowym, lecz również idealnie sprawdzą się w małej firmie i dużym przemyśle. Funkcjonalność UPS-a zależy od rodzaju, jaki zostanie wybrany.
Dla domu:
Idealny do zasilania awaryjnego komputerów, sprzętu AGD, RTV, instalacji centralnego ogrzewania itp.
Dla firmy:
Zasilacz to podstawa do prawidłowego działania sieci informatycznych, urządzeń elektrycznych. W tym przypadku warto jednak pamiętać, iż zasilacz musi być odpowiednio dobrany, gdyż sama moc i wydajność muszą być większe niż przy zasilaczu, który ma służyć tylko w domu.

Dobry zasilacz do komputera-jak wybrać?

W kwestii doboru zasilacza do komputera warto najpierw sprawdzić jakie parametry techniczne posiada. Idealnym wyborem będzie UPS line-interactive, zwłaszcza jeśli ma służyć do awaryjnego zasilania osobistego sprzętu, choć tutaj pod uwagę warto wziąć wrażliwość sprzętu.
Zalety zasilacza UPS line-interactive:
    - posiada stabilizator napięcia
    - szybki czas reakcji
    - posiada sinusoidę aproksymowaną
W przypadku sprzętu bardzo czułego, warto wybrać zasilacz, który posiada sinusoidę pełną, dla zwiększenia bezpieczeństwa. W celu doboru najlepszego urządzenia szczegółowe informacje, które urządzenie będzie najlepsze można uzyskać na http://agitproject.pl/, więc warto oprzeć się o profesjonalne źródło.
Zasilacze UPS Offline nie są obecnie polecane, gdyż opierają się na starszej technologi i nie są wydajne, nie zapewnią też dostatecznej ochrony.
Zasilacze UPS Online zapewnią bardzo dobrą ochronę nie tylko w przypadku awarii prądu, lecz również przed zmianami napięcia, są jednak bardzo kosztowne i zazwyczaj wykorzystywane są przy sprzętach o bardzo dużej wrażliwości na przykład w serwerowniach.

Parametry UPS-a – czym się kierować?

Parametry zasilaczy powinny być dobrane do potrzeb. W tej kwestii warto przed zakupem oszacować jaka moc będzie potrzebna do zasilania najważniejszych urządzeń i sprawdzić jaką wydajność posiada wybrany zasilacz, wtedy będzie wiadomo czy spełni oczekiwania.
Moc  UPS-a ma znaczenie, bo w przypadku nowoczesnego, mocnego komputera może zaistnieć potrzeba zakupu większego zasilacza awaryjnego.

Powiadomienia o awarii

Nowoczesne zasilacze awaryjne są bardzo funkcjonalne i nawet będąc poza domem, można otrzymać informację, że doszło do awarii. Nie wszystkie modele mają taką funkcję, więc ten szczegół trzeba wcześniej sprawdzić.
Awaryjne zasilacze cieszą się coraz większą popularnością i mimo swojej ceny warto w nie inwestować, bo awaria prądu, częste zmiany napięcia mogą uszkodzić sprzęt, a w przypadku komputerów, przerwa ciągłości zasilania może spowodować utratę danych.