17
Pn, Gru

Czy wiesz, że...

Zakup nieruchomości niemalże każdemu z nas, kojarzy się z ogromną ilością różnego rodzaju formalności które przed zakupem, musimy przysłowiowo załatwić. W dużej mierze, ten cały ogrom formalności, bardzo często odstrasza wielu ludzi przed dokonywaniem zakupu nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że my osobiście mamy możliwości do tego, aby uzyskać potrzebne nam w celu bezpiecznego zakupu nieruchomości, wsparcie. Jak takie wsparcie uzyskać i co dokładnie należy w tym celu zrobić? Odpowiedź na to pytanie, znajdziecie państwo w poniższym artykule.

 

Przede wszystkim – kwestie formalne

Decydując się na zakup nieruchomości, musimy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, w jakim konkretnie stanie dana nieruchomość jest. Nie chodzi tu jedynie o jej wygląd, ale też o kwestie związane z właścicielami czy wpisami do ksiąg wieczystych. Tylko i wyłącznie wtedy możemy być stu procentowo pewni, że zakup, którego dokonaliśmy, jest przynajmniej od strony formalnej, w pełni bezpieczny. Musimy się jednak liczyć z tym, że to nie wszystko, czego musimy dopilnować, jeśli chcemy zakupić nieruchomość w sposób bezpieczny i legalny.

Po drugie – transakcja zakupu

Samo sprawdzenie naszej nieruchomości pod kątem formalnym i oczywiście fizycznym, nie gwarantuje nam sukcesu, jeśli chodzi o to, czy jej zakup będzie dla nas bezproblemowy. Kluczem, jeśli chodzi o prawidłowe dokonanie transakcji zakupu, jest przede wszystkim to, aby sam proces zakupu przebiegał pomyślnie. Warto zatem wiedzieć, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę, jeśli dokonujemy zakupu nieruchomości. Oczywiście kwestią kluczową jest spisanie aktu notarialnego, który będzie potwierdzał to, że nieruchomość, jest w pełni naszą własnością. Ważne jest także to, aby czuwać nad przepływem gotówki, czyli nad tym, aby nasze pieniądze trafiły w odpowiednie ręce. Przy zakupie nieruchomości najczęściej operujemy bardzo dużymi kwotami, stąd też, powinniśmy być zdecydowanie bardziej uważni, jeśli chodzi o tego typu transakcje. Wszystkie te czynności, są w stanie pomóc nam w bezpiecznym zakupie nieruchomości, a jeśli dodatkowo będziemy mieli jeszcze wsparcie radcy prawnego, wówczas nie powinno być z tym  większego problemu. Tego aspektu, w żadnym wypadku nie można tutaj pominąć.