19
Śr, Gru

Z życia wzięte

O olbrzymiej funkcjonalności zlewów jako urządzeń sanitarnych nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Zlewy, oferujące możliwość i komfort wykonywania konkretnych czynności, potrzebne są jednak w wielu innych miejscach, niż domowe zacisze. Takich urządzeń sanitarnych potrzebują między innymi właściciele konkretnych firm, których biznesy wymagają regularnego korzystania z bieżącej wody. Rzecz jasna, tacy konsumenci będą kierować się nieco innymi względami praktycznymi, niż szczęśliwi właściciele nowego mieszkania, stopniowo aranżujący domową przestrzeń.

Zlewozmywaki gospodarcze – wytrzymałe i praktyczne

Planując zabudowę i wyposażenie przestrzeni restauracji lub też jakiegoś wnętrza przemysłowego, ma się ogólne wyobrażenie na temat tego, jakie działania będą podejmowane na terenie rzeczonego zakładu. Od świadomości tego, w jakich warunkach musi okazać swoją przydatność dany zlew, zależy sprawne i słuszne dokonanie wyboru konkretnego modelu. Zatem oglądając asortyment sprzętu oferowanego przez poszczególnych producentów, którzy wytwarzają zlewozmywaki gospodarcze, należy odpowiedzieć sobie na trzy podstawowe pytania:

  • z czego zlew został wykonany – wśród użytych do sporządzenia zlewozmywaka materiałów mogą znaleźć się zarówno wytrzymały, ale drogi kamień, jak też lekki, elastyczny i odporny na uszkodzenia metal, czy też odporne na chemikalia i wysoką temperaturę tworzywa ceramiczne. Niekiedy Jeśli odczynniki chemiczne nie będą pojawiać się w obrębie lub okolicy zlewu, można rozważać wybór kompozytów z żywic i minerałów. Jeśli zlew nie będzie miał kontaktu z bardzo wysoką temperaturą, można swobodnie wybrać tworzywo sztuczne.

  • jakie powinien mieć cechy fizyczne – zlewozmywaki mogą być przede wszystkim jedno- lub dwukomorowe, ich misy przybierają też różne kształty geometryczne.

  • jak się go montuje – najpopularniejsze rozwiązania to modele podwieszane, które przymocowuje się do ściany oraz zlewy umieszczane w szafkach, które dodatkowo wypełnią przestrzeń wnętrza gospodarczego.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym ważnym szczególe: zlew może być od razu wyposażony w baterię. Kupno pozbawionego tego elementu zlewozmywaka oznacza otwarcie kolejnego etapu poszukiwań: kranu, który będzie idealnie pasował do danego sprzętu.

Więcej na temat zlewozmywaków gospodarczych dowiesz się na: http://www.sklep100.pl/