20
N, Sty

Czy wiesz, że...

Zgodnie z opinią specjalistów wybór myjni samochodowej to drugorzędny problem. Nieważne, czy będzie to myjnia parowa, która obecnie jest bardzo dobrym pomysłem na biznes, czy tradycyjna myjnia ręczna. Najważniejsze znaczenie mają chemia oraz kondycja powłoki lakierniczej Twojego samochodu.

 

Jakie środki są dostępne na rynku?

Myjnia samochodowa zazwyczaj działa na zasadzie franczyzy, więc niezależnie jakie miejsce wybierzesz, jeżeli będzie ono tylko należało do danej sieci, to z pewnością będziesz obsłużony na takim samym bardzo wysokim poziomie. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele różnych środków do mycia samochodów. Mają one inny skład oraz proporcje. Nie da się wyeliminować wchodzenia ze sobą w reakcje chemiczne różnych środków, nawet jeżeli są to markowe produkty. Zazwyczaj nie prowadzi to do przeżarcia lakieru, jednak Twój samochód może pokryć się nalotem albo powłoka woskowa może zmatowieć.

Co może niekorzystnie wpłynąć na mycie samochodu?

Z pewnością najgorszy jest pośpiech. Na lakierze zazwyczaj osadzają się soki oraz żywice z drzew. Bywa również i tak, że ptaki nie będą miały szacunku dla naszej lśniącej karoserii. Na lakierze mogą się osadzać również cząstki smoły z rozgrzanych podczas upałów asfaltów. Zazwyczaj nie usuwamy tego wszystkiego od razu i te rzeczy zasychają, a ich usunięcie staje się o wiele trudniejsze. Szybkie zmoczenie ich w czasie mycia oraz szybkie przejechanie ich szamponem nie będzie wystarczające, aby je zmyć. Ten minus występuje przede wszystkim w przypadku myjni automatycznych. Gdy wybierzesz taką myjnię, to lepiej wybierz program z myciem wstępnym. Wtedy będziesz miał więcej czasu na zmycie ewentualnych zabrudzeń, które są zaschnięte.

A co jeżeli nie masz czasu, aby pojechać do myjni?

Rozwiązaniem wtedy będzie mobilna myjnia. Wystarczy jeden telefon, a ktoś przyjedzie i umyje Twój samochód. Również dobry pomysł na biznes - myjnia parowa, która jest przyjazna dla środowiska. Nie wymaga też dużych nakładów finansowych. Myjnia samochodowa jest szybkim sposobem na umycie Twojego auta. Franczyza zapewnia wysoki poziom usług w całej sieci myjni.