19
Śr, Gru

Zdrowie i Uroda

Wraz z nastaniem nowego roku, wiele osób jako noworoczne postanowienie wybrało utratę wagi. Często nie wiemy od czego zacząć, a w treningu kluczową rolę odrywa technika. By nie doprowadzić do kontuzji i wyrzeźbić ciało efektywnie, warto skorzystać z usług trenera personalnego. W ostatnich latach trener osobisty stał się jedną z najbardziej pożądanych profesji. W związku z tym, pojawiła się spora konkurencja. By wybrać odpowiedniego trenera, który posiada doświadczenie i lata praktyki, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Jak wybrać trenera personalnego?

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej osoby, w której ręce powierzymy swoją formę, ale także i zdrowie, nie jest wcale prosty. Jeden ukończony kurs może okazać się niewystarczający, by być dobrym trenerem personalnym. Treningi osobiste wiążą się także z niemałym kosztem, więc musimy dobrze wybrać osobę, która wspólnie z nami osiągnie cel. Kim jest trener personalny? W Warszawie, ale także innych dużych miastach, jest sporo trenerów, którzy mają wiedzę nie tylko na temat treningów, ale odpowiedniego żywienia. Choć trener osobisty nie jest lekarzem, powinien mieć pojęcie na temat chorób, które wpływają na naszą sylwetkę, np. chorób tarczycy. Musi również wiedzieć, jakie schorzenia dyskwalifikują niektóre ćwiczenia.

Cechy dobrego trenera personalnego

Przede wszystkim, trener osobisty musi posiadać odpowiednie kwalifikacje. Nie bój się zapytać o certyfikaty, ukończone kursy, szkolenia. Choć do bycia trenerem personalnym nie jest wymagane ukończenie żadnej szkoły wyższej, warto zdecydować się na osobę, która posiada dyplom ukończenia kierunku związanego ze sportem czy dietetyką. Ważne jest także, by sport był pasją trenera - tylko praca wykonywana z pasją, jest w stanie przynieść oczekiwane efekty. Wspólne treningi powinny być przyjemnością zarówno dla Ciebie, jak i osobistego trenera. W tej branży istotny jest także wygląd. Dla trenera osobistego sylwetka jest wizytówką. Umięśnione, wyrzeźbione ciało z pewnością będzie potwierdzeniem wysiłku, jaki wkłada w treningi. Trener personalny powinien być także dobrym motywatorem, pomocnikiem i nauczycielem. Wybierz osobę, z którą na treningi będziesz chodzić z uśmiechem na twarzy, a nie traktować ich jako karę.