19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Stoisz przed koniecznością zaprojektowania własnego domu? Poznaj sposoby, które ułatwią ci stworzenie projektu marzeń.

Zakup nowego mieszkania czy też domku jednorodzinnego niemalże zawsze związany jest z koniecznością zaprojektowania przestrzeni mieszkalnej. Niekiedy wspomniane zadanie wymaga od nas jedynie odpowiedniego ustawienia już posiadanych mebli. Przysłowiowe schody zaczynają się jednak w momencie gdy stoimy przed koniecznością stworzenia projektu od podstaw. W jaki sposób opracować takowy i skąd czerpać inspiracje?

Potrzeby i upodobania

Przed przystąpieniem do tworzenia projektu przestrzeni zastanówmy się nad własnymi potrzebami. To oczywiste, że w każdym domu powinna znaleźć się przestrzeń służąca za salon, kuchnię oraz łazienkę. Czy tylko? Niekoniecznie. Przykładowo w wypadku rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka konieczne będzie również wygospodarowanie miejsca na pokój dziecięcy, z kolei osoba pracująca w domu będzie potrzebowała pomieszczenia zaadoptowanego na biuro.

Nie mniej ważny jest styl prowadzonego przez nas życia, a także gust. Jeśli jesteś osobą, która lubi mieć wszystko pod kontrolą, wręcz nie znosi chaosu i źle czuje się w przestrzeni zapełnionej sporą ilością przedmiotów to wybierz styl minimalistyczny. Z kolei ludzie o naturze typowo romantycznej oraz twórczej, miłośnicy książek i sztuki powinni postawić na styl retro lub design w odcieniach pasteli łączony z celowo postarzanymi meblami.

Pomoc z zewnątrz

Niekiedy dokładnie wiemy jak powinna wyglądać nasza przestrzeń mieszkalna. Niemniej jednak wspomniana sytuacja należy do rzadkości, gdyż zdecydowana większość osób po prostu nie ma pojęcia po jakie wyposażenie sięgnąć i w którym miejscu je ustawić. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem mogą okazać się przykładowe zdjęcia przestrzeni. Takowe znajdziemy w magazynach wnętrzarskich czy też portalach o tej samej tematyce.

Niestety, zdarzyć się może, że nawet duża ilość inspiracji pod postacią fotografii czy też rad od znajomych nie będzie w stanie pomóc nam w przygotowaniu projektu. Co zrobić w takiej sytuacji? W takim przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się projektowaniem wnętrz. Dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu będą one w stanie stworzyć projekt uwzględniający nie tylko nasze potrzeby i styl życia, ale również aktualne trendy. Warto dodać, że niektóre marki – takie jak chociażby Moja Przestrzeń (wnetrza.rzeszow.pl) – przedstawiają nawet autorskie projekty mebli. Jeśli jesteś zainteresowany usługą, jaką jest projektowanie wnętrz Rzeszów i Studio Wnętrz Moja Przestrzeń zapraszają do współpracy!