19
Śr, Gru

Z życia wzięte

Rok akademicki powoli się rozkręca, a Ty, jako nowy student i świeżo upieczony maturzysta, zastanawiasz się jak studiować, aby maksymalnie wykorzystać ten czas? Koniecznie poznaj 3 rzeczy, których najbardziej obawiają się nowi studenci. Nie panikuj, ale przeczytaj tekst i wyciągnij stosowne wnioski. Studiuj rozsądnie i wykorzystuj lata swojej młodości najlepiej jak potrafisz!

Sesja, czyli matura co pół roku

Pierwszą obawą nowych studentów bez wątpienia jest nieuchronnie zbliżająca się sesja. O egzaminach i zaliczeniach słyszysz już na pierwszych zajęciach. O ile najpierw wydaje się to bardzo odległe, tak wraz z biegiem semestru myśl o czekających Cię perypetiach egzaminacyjnych powraca. Jak się nie dać sesji? Koniecznie dobrze zaplanuj pracę. Zabrzmi to banalnie, ale najważniejsze są systematyczne i dobrze zorganizowane działania, również jeśli chodzi o naukę do egzaminu. 

Dobrze przygotować się do sesji możesz m.in poprzez:

  • robienie dobrych notatek na zajęciach
  • systematyczną naukę
  • pogłębianie swojej wiedzy na dany temat przy pomocy wskazanych lektur
  • robienie map myśli
  • tworzenie schematów, zwłaszcza jeśli nie jesteś studentem kierunków humanistycznych

Tego typu działania z pewnością zaowocują odpowiednim przygotowaniem do egzaminu i zmniejszeniem ilości stresu. Do dzieła!

Zintegrowanie się z nową grupą

Każdy przyszły student wie, że oprócz nauki i zdobywania doświadczenia podczas studiów bardzo ważne są nowe znajomości. Większość z nich przeradza się w przyjaźń na lata, dlatego warto wybrać dobrze już na samym początku. Należysz do nieśmiałych osób, które nie zawsze chętnie podejmują nowe kontakty? Obawiasz się niezaklimatyzowania w grupie zajęciowej? Porzuć swoje obawy i skup się na nawiązaniu nowych znajomości. Pomocne będą w tym nie tylko same zajęcia, ale i wspólnie spędzony czas po wykładach czy ćwiczeniach. Zawsze możesz wybrać się z nowymi znajomymi na miasto i poznać najlepsze lokale dla studentów. Zabawa na pewno będzie udana oraz zaowocuje nowymi kontaktami towarzyskimi!

Napisanie pracy licencjackiej 

Stworzenie pracy dyplomowej to niestety obowiązek, którego nie da się uniknąć podczas studiów. Większość studentów stresuję się tym wyzwaniem już od pierwszego semestru. Jeśli chcesz dobrze napisać pracę, skup się najpierw na obszarze tematycznym, który Cię interesuje. Zrób research dotyczący dostępnych materiałów oraz pogłębiaj wiedzę w tym temacie. Kompletnie nie radzisz sobie z tworzeniem tego typu treści? Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Najwyższej jakości usługi w tej branży znajdziesz m.in pod adresem edutalent.pl/prace-po-polsku/prace-licencjackie/

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego z zapałem i uśmiechem na ustach wstąp w szereg studentów wybranej przez siebie uczelni. Podejdź odpowiednio do najczęstszych obaw i pamiętaj, że studia to przede wszystkim najlepszy okres w Twoim życiu!