16
Pt, Lis

Turystyka

Planując podróż do Hiszpanii w swoich założeniach wypoczynkowych nie wypada pominąć Wysp Balearskich - archipelagu położonego nad Morzem Śródziemnym. Zaliczamy do nich sławne: Majorkę, Ibizę oraz Minorkę i Formenterę, a także szereg małych, lecz niezamieszkałych wysepek. Te legendarne już miejsca przyciągają corocznie miliony turystów i wczasowiczów z całego świata.

Zastanówmy się na czym polega fenomen wysp. W tym celu udajmy się w krótką podróż i poznajmy plażowe raje, tętniące nocnym życiem kurorty, urokliwe miasta i miasteczka tych okolic.

Przyciągające się przeciwieństwa

Hiszpania to wyjątkowy kierunek do spędzenia urlopu. W roku 2017 została uznana za najlepsze miejsce na świecie jako destynacja turystyczna! Hiszpania jest niekwestionowanym liderem rankingu Światowego Forum Ekonomicznego, gdyż posiada wyjątkowe zasoby kulturowe, naturalne i perfekcyjnie rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Destynacja hiszpańska oferuje bardzo wiele, a jej perełką są Wyspy Balearskie.

Wyjątkowa Ibiza przyciągająca tłumy turystów spragnionych dobrej rozrywki, kwitnie życiem klubów, dyskotek i nocnych lokali. To miejsce niewątpliwie atrakcyjne dla wszystkich spragnionych szalonej zabawy i imprez do białego rana.

Ale na Ibizie, w północnej jej części znajdziemy również dziewicze lasy, pełne tras zarówno rowerowych (szczególnie dla rowerów górskich), jak i trekkingowych. Również na północy wyspy znajdują się ustronnie położone małe plaże i ukryte zatoczki, gdzie można odetchnąć po szalonej zabawie.

Zupełnie odmiennie życie toczy się na najmniejszej wyspie należącej do Balearów - Formentera. Tam świadomie zrezygnowano z budowy dużych ośrodków wczasowych i masowej turystyki, a postawiono na czystość środowiska naturalnego i ekologię.

„Jeżeli zdecydujesz się na wybór tego miejsca, musisz pamiętać, że poruszanie się samochodami nie jest tu mile widziane, a wyspę zwiedza się głównie rowerowo. Zresztą jednoślady można wypożyczyć na dzień lub więcej za kilka euro. Do zwiedzenia jest kilka bardzo ciekawych miejsc jak: Ca Na Costa, czyli kamienny krąg (pochodzenie, którego datowane jest na okres 2000-1600 rok p.n.e.), Pilar de La Mola z położoną na klifie latarnią morską albo miejscowość Sant Frances de Formentera, będącą stolicą wyspy. Jednocześnie piękne, malownicze plaże i krystalicznie czysta woda, którą uważa się na najczystszą w obszarze Morza Śródziemnego, zachęcają do sportów wodnych lub błogiego lenistwa” - twierdzi przedstawiciel touroperatora Direct Spain Tour.

Baza wypadowa na wszystkich wyspach balearskich jest świetnie przygotowana przez cały rok. Apartamenty na Majorce, Minorce czy hotele na Ibizie lub wyspie Formentera dysponują świetnie zorganizowanym zapleczem usługowym.

Rodzinnie na Majorce

Bardziej uniwersalne oblicze prezentuje Majorka, która corocznie przyciąga miliony turytów. A to dlatego, że oprócz wielkich kurortów, szeroko rozbudowanej oferty hoteli i apartamentów skierowanej do wczasowiczów, posiada również piękny, górski masyw Serra de Tramuntana. Zachęca to amatorów pieszych wycieczek i jazdy rowerowej w terenie górzystym.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom od planów do czynu dzieli nas obecnie tylko jeden krok. Zwłaszcza międzynarodowe zespoły profesjonalistów specjalizujących się w destynacji hiszpańskiej, w dziedzinie organizacji wyjazdów nie mają sobie równych, przykładem jest Direct Spain Tour. Biuro działa online i prowadzi całą obsługę w języku polskim. Za pośrednictwem nowoczesnej strony internetowej https://directspaintour.com/pl/ możemy dokonać rezerwacji lub zakupić idealne noclegi na Wyspach Balearskich w bezkonkurencyjnych cenach!. Młoda kadra skupiająca specjalistów z różnych sektorów będzie wyjątkową wartością dodaną do świadczonych na najwyższym poziomie usług.

Dane kontaktowe:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres: C/Ebanistas, 2. 2ª planta. Alcorcón. 28923. Madrid.

Tel. (+48) 223 003 810

Direct Spain Tour