19
Śr, Gru

Z życia wzięte

Skateboarding, czyli jazda na deskorolce, to wciąż zyskująca na popularności forma aktywności fizycznej, po którą sięgają przede wszystkim dzieci i młodzież. Jak każdy rodzaj ruchu, sport, czy zabawa na świeżym powietrzu, tak i deskorolka dostarcza mnóstwo korzyści i warto, aby i Twoje dziecko nie rezygnowało ze swojej przygody z deską. Jednak skateboarding to także całkiem duże ryzyko kontuzji i urazów. Co zrobić, aby dziecko było bardziej bezpieczne na desce? Podpowiadamy.

Skąd te urazy i kontuzje?

Jazda na deskorolce to przede wszystkim konieczność utrzymania równowagi i sprawnego balansowania ciałem. Utrata równowagi, jak łatwo się domyślić, to po prostu upadek, a ten z kolei może prowadzić do szeregu otarć, skaleczeń, stłuczeń, a w najgorszym wypadku także złamań oraz innych cięższych obrażeń. Jak wskazują statystyki, najbardziej narażone na urazy podczas jazdy na deskorolce są dzieci poniżej 15 roku życia oraz osoby dopiero zaczynające jazdę na desce. I to te grupy jeżdżących najczęściej ulegają wypadkom podczas jazdy. Jednak jak się okazuje, kontuzje nie omijają także doświadczonych skejterów. Trudniejsze triki wykonywane na desce często sa tutaj przyczyną wszelkiego typu urazów. Jednak bez obaw. Ryzyko urazów i kontuzji na deskorolce można skutecznie i w bardzo prosty sposób ograniczać.

Bezpieczeństwo na desce to ochraniacze

Dobra deska to podstawa, ale wyposażenie skejtera w dobrej jakości, renomowane ochraniacze i kask, jakie znajdziesz najszybciej wchodząc na deskshop.pl, to absolutna konieczność. I tej zasady warto sie trzymać, jeśli chcemy, aby nasze dziecko jeżdżąc na deskorolce było bezpieczne. Beton, rampy, chodniki, parkowe alejki, czy osiedlowe ścieżki są po prostu twarde i każdy upadek grozi poważna kontuzją. Trzeba zatem zadbać tutaj o właściwą ochronę.

Kask to wyposażenie niezbędne dla każdego jeżdżącego na deskorolce, niezależnie od stopnia zaawansowania umiejętności. Do tego przydadzą się ochraniacze, przede wszystkim na kolana, ale także na zęby, czy tez nadgarstki. Istotne jest tutaj to, aby sprzęt w tym zakresie odznaczał się przede wszystkim jakością, pochodził od sprawdzonych producentów, a także był wygodny i nie krępował ruchów użytkownika.