19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Jeśli nadal zastawiasz się nad wyborem materiału na podłogi, to proponujemy ci wykładziny PCV. W internecie można znaleźć wiele opinii związanych z ich użytkowaniem, a my wam przedstawimy to, co wiedzieć powinniście. Czasem nie mamy możliwości ani czasu, aby nasza podłoga wyglądała tak, jakbyśmy tego chcieli. W niektórych miejscach wybór podłogi, gra znaczącą rolę. Musi być odporna, ale i ładnie wyglądać. Często stosowanym produktem w tym przypadku są właśnie wykładziny PCV.

Polecamy asortyment wykładzin na: http://www.topworld.pl/produkty/wykladziny/wykladziny-pcv,2,11812

Zacznijmy więc od początku. Wykładzina PCV, czyli tak zwany potocznie gumoleum posiada zalety, których czasem nie jesteśmy świadomi. Jedną z nich i chyba najważniejszą dla wielu osób, jest jego cena. Kosztuje mniej niż niejedne panele czy płytki. Oczywiście te ceny wahają się od najniższych do naprawdę sporych sum, ale głównie warto oprzeć się na średniej cenie. Druga zaleta, jaką warto ująć jest jego kolorystyka. Z powodzeniem zaaranżujecie pomieszczenie, używając wykładziny PCV. Może ona imitować płytki, panele czy drewno. Jej produkcja tak bardzo poprawiła się przez ostatnie lata, że ciężko czasem dostrzec różnicę. Kolejną zaletą jest montaż. Nie potrzeba nam nic prócz miarki i ostrego nożyka. Każda osoba jest w stanie sama sprostać się z tym zadaniem. Wystarczy odpowiedni wymiar i rozwinięcie go na podłożu. Zalecam dodanie jednak pod spód materiałów do niwelowania wad powierzchni jak również końcowe założenie listew przypodłogowych, aby nic nie dostawało się pod nią. Następnym plusem jest również jej akustyczność.

Wykładzina PCV jest bardzo dobra w wygłuszaniu pomieszczeń. Niweluje odgłosy typu chodzenie, więc śmiało zniweluje odgłosy zabaw dziecięcych czy przesuwanych mebli. Gumoleum jest świetny, jeśli chodzi o jego użytkowanie. Tworzy jednolitą powierzchnie bez żadnych szpar, jak to wygląda w przypadku płytek czy paneli. Dzięki temu można go łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy jedno użycie mopa i podłoga wygląda jak przed ubrudzeniem czy zalaniem wodą. Polecam głównie przy stosowaniu w łazienkach i pomieszczeniach kuchennych. Sprawdzą się w każdym innym miejscu typu korytarz czy garaż. Spośród wielu czynników, należy zwrócić uwagę na oznaczenia wykładzin. Te oznaczone literą T są ekstra wytrzymałe i odporne na ścieranie. Dzięki temu nie musimy się martwić o szybką wymianę podłogi. Podłoga mimo częstego i intensywnego użytkowania, nie będzie traciła swoich właściwości. Oprócz tego, że wykładzina PCV jest w atestach ognioodporna, to dodatkowo doskonale chroni się przed wilgocią. Dzięki temu nie gnije ani nie niszczy się (chyba że będziemy cieli ją nożem, czy stosowali inne niedozwolone metody). W całej okazałości jest to dobry, wygodny i tani sposób na stworzenie fajnego i oryginalnego wnętrza.