19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Niejeden towar uległ uszkodzeniu nie z winy kuriera, lecz z powodu nieprawidłowego zabezpieczania przesyłki przez nadawcę na czas transportu. Zobacz jak prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę.

Przesyłki kurierskie każdego dnia coraz to bardziej zyskują na popularności. Nic więc dziwnego, że kurierzy dwoją się i troją, aby każda przesyłka dotarła do nas na czas. Warto również zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach nawet przesyłki zagraniczne bez problemu docierają pod nasze drzwi już w ciągu kilku dni. Jest to niebywały sukces firm kurierskich, za którym stoi ciężka praca niejednego przewoźnika. Jednak mimo najwyższej jakości usług świadczonych przez liczne firmy transportowe, co jakiś czas zawartość jakiejś praczki uszkodzeniu w czasie transportu. Zobacz jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i już teraz sprawdź jak zabezpieczyć daną zawartość przesyłki na czas transportu firmą przewozową.

Prawidłowe zabezpieczenie paczki przez nadawcę – wybrane przykłady

Odzież

Aby odzież dotarła w nienaruszonym stanie, powinna znajdować się w opakowaniu, które nie pozostawia za wiele przestrzeni w celu uniknięcia wygniecenia się ubrań na skutek wstrząsów i turbulencji występujących w procesie transportu przesyłki. Najważniejsze jest jednak, aby chronić ubrania przed wilgocią i zamoczeniem. W tym celu należy zapakować odzież w szczelnie zamkniętą folię, aby zminimalizować ryzyko kontaktu odzieży z jakąkolwiek wilgocią.

Obuwie

Każde obuwie jest istotnym elementem garderoby każdego człowieka. Warto również pamiętać, że obuwie stanowi nie tylko funkcję ozdobną, ale przede wszystkim odpowiada za ochronę stóp oraz stawów, które są narażone na największe obciążenia. Dlatego właśnie obuwie nie powinno się zniekształcić w czasie transportu. W tym celu buty należy włożyć do solidnego opakowania odpowiadającemu rozmiarowi obuwia. Solidny karton niemalże całkowicie wyeliminuje ryzyko uszkodzenia i odkształcenia się obuwia.

Szkło

Szklane przedmioty są narażone na uszkodzenie i dlatego każdy z nich powinien być zapakowany osobno w grubą warstwę folii bąbelkowej. Jeśli szklana butelka posiada płynną zawartość folię bąbelkową należy szczelnie okleić taśmą, aby w razie pęknięcia, zawartość szklanego pojemnika nie uszkodziła reszty zawartości paczki, ani tym bardziej zawartości innych przesyłek. Można również zdecydować się na specjalne oznaczenie przesyłki symbolem mówiącym, że zawartość jest łatwotłukąca. Ponadto delikatne i wymagające przesyłki warto wysyłać wyłącznie z pomocą zaufanego przewoźnika, którego możemy samodzielnie wybrać poprzez stronę epaka.pl, na której sprawne nadanie paczki niewielkim kosztem również jest możliwe.

Sprzęty elektryczne i elektroniczne

Każdy sprzęt elektryczny i sprzęt elektroniczny, z uwagi na łatwość z jaką można go uszkodzić, powinien bez wyjątku być zapakowany w stosowne opakowanie tekturowe. Warto dodatkowo zabezpieczyć je styropianem lub innym, równie skutecznym wypełniaczem. Kluczową rolę zagra tu również folia bąbelkowa.