20
N, Sty

Zdrowie

Aktywność fizyczna jest zawsze w modzie. Zapobiega wielu chorobom, jak i zapewnia dłuższe życie. Niestety powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone, m.in. ma na to wpływ zbyt duża ilość samochodów na polskich drogach, która przyczynia się do powstania smogu.

Warto zatem zadbać o swoje zdrowie i ekologię, wybierając jazdę na rowerze. To również doskonały pomysł na wycieczkę po mieście. Nie trzeba nawet posiadać swojego roweru, gdyż do dyspozycji klientów w wielu miastach polski jest wypożyczalnia rowerów.

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Jazda na rowerze ma szereg zalet, które nie tylko wpływają na zdrowie fizyczne i chronią przed otyłością, która staje się chorobą cywilizacyjną , ale to również ochrona zdrowia psychicznego. Jak pokazują badania wystarczy tylko 20 minutowa jazda na rowerze, by poprawić samopoczucie. W większości dużych miast występują bardzo duże korki, co sprawia że dojazd do pracy jest bardzo długi, a wybierając rower, jako swój środek transportu możemy ominąć korki, to również doskonały pomysł na wycieczkę bez konieczności korzystania z samochodu, bądź też komunikacji miejskiej.

Wypożyczalnia rowerów obecnie jest bardzo popularna, ma na to wpływ duża ilość ścieżek rowerowych oraz niska cena eksploatacji. Wypożyczenie roweru to koszt tylko kilku złotych, zatem nie musimy kupować swojego, co sprawdzi się, gdy posiadamy małe mieszkanko, w którym nie ma na niego miejsca.

Wycieczki rowerowe po mieście

Warto zauważyć, że co roku powstają nowe ścieżki rowerowe, przeważnie wykonane są z asfaltu, stąd doskonale się po nich jeździ. Zatem zamiast spacerów można wybrać się na wycieczkę rowerową. Wycieczki rowerowe mają oczywiście wiele zalet. Przede wszystkim możemy całą rodziną wybrać się w ustalone miejsce.

Nie jest to problemem nawet w sytuacji, gdy posiadamy małe dzieci, gdyż wypożyczalnia rowerów w swojej ofercie ma również przyczepki, które można dołączy do rowerów. Zmieści się w nich nawet dwójka maluchów. Rowerem dojedziesz niemal w każde miejsce, możesz łatwo ominąć zatłoczone miejsca. Zatem to doskonała rozrywka, jak i oszczędność czasu.

Rower miejski czy elektryczny – który wybrać?

Zarówno rower elektryczny, jak i miejski mają wiele zalet, ale również dedykowane są dla innych typów osób. Przede wszystkim rower miejski wymaga od nas siły, a także kondycji. Jeżeli często ćwiczymy i lubimy aktywność fizyczną, możemy wybrać rower miejski. Warto jednak zastanowić się nad możliwościami i pamiętać, że potrzebujemy również energii na powrót. Jego zaletą jest niska waga, stąd jeżeli nie mamy siły na dalszą jazdę, możemy bez problemu wnieść go do autobusu, co w przypadku roweru elektrycznego byłoby trudne, gdyż jest po prostu zdecydowanie cięższy.

Wyposażony jest w silnik, co sprawdzi się u osób zmagających się z np. chorobami serca, które nie mogą się przesilać. To również dobry wybór dla tych, którzy dopiero rozpoczynają taką formę aktywności i nie mają dobrej kondycji, gdyż gdy zaczynają pedałować automatycznie włącza się silnik, który napędza rower. To również szybszy dojazd do pracy, ponieważ maksymalna prędkość roweru wynosi 40 km na godzinę. Jednak wypożyczenie roweru elektrycznego jest droższe, niż jego klasycznego odpowiednika. Natomiast i tak nieporównywalnie tańsze niż eksploatacja samochodu. Ponieważ ceny rowerów elektrycznych są wysokie, najlepiej skorzystać z propozycji, jaką proponuje wypożyczalnia rowerów.

Jaki rower lepiej sprawdzi się podczas wycieczek po mieście?

Wypożyczenie roweru dostępne jest niemal w każdym mieście w bardzo niskiej cenie. Jeżeli wybierasz się na wycieczkę po mieście, możesz właśnie udać się do wypożyczalni. Tak naprawdę wybór roweru zależy od twoich możliwości i długości trasy, jaką wybierasz. Na długie wycieczki lepiej sprawdzi się rower elektryczny, to również dobry wybór dla osób, które mają problemy z ciśnieniem i nie mogą wybrać modelu miejskiego. Rower miejski jest lepszym rozwiązaniem, gdy lubisz dużą dawkę aktywności, bądź w sytuacji, gdy wybierasz się na krótsze trasy. To również korzystniejszy wybór podczas wycieczek po lesie.