14
Śr, Lis

Czy wiesz, że...

Kupno lustra do mieszkania to nie zawsze łatwa sprawa. Mimo, że w sklepach dostaniemy praktycznie każdy wzór, często ciężko o odpowiedni rozmiar. Rozwiązaniem problemu może okazać się kupno lustra na wymiar.

 

Praktyczne i eleganckie

Lustro znane jest człowiekowi od zarania dziejów. Już w epoce paleolitu używano szlifowanych kamieni, które pełniły rolę luster. W starożytności, zarówno Grecy, jak i Rzymianie masowo z nich korzystali. Ci drudzy odkryli nawet technologię produkcję luster szklanych. Jednak nie wyparła ona srebrnych, ołowianych czy z brązu i została zapomniana. Do łask wróciła dopiero w XIII wieku za sprawą muzułmanów w Hiszpanii. Mimo burzliwych dziejów, lustro nie zmieniło swojego pierwotnego przeznaczenia. Wciąż ma nam pokazywać nasze odbicie. Technika produkcji luster doprowadziła do tego, że dziś możemy zobaczyć się w krzywym zwierciadle. Popularne w cyrkach gabinety luster idealnie to obrazują. Jesteśmy wyżsi, grubsi, niżsi, itp. Jednak w domu każdy z nas ma standardowe lustro, którego funkcja jest z góry nakreślona. Chodzi o to, byśmy widzieli, co robimy. Np. w łazience brak lustra to duży problem, zwłaszcza dla kobiet, które chcą zrobić makijaż. W innych pomieszczeniach lustra służą z reguły jako element wystroju. Odpowiednio dopasowane do rozmiaru pokoju sprawiają, że wydaje się on większy i jaśniejszy niż jest w rzeczywistości.

Problem z lustrem

Jednak czasem zdarza się, że nie możemy znaleźć lustra dla siebie. Wydaje nam się, że w sklepie jest ich tak wiele, że „brak towaru” jest niemożliwy. Niestety, przesyt sprawia, że nie możemy się zdecydować na jeden konkretny model. Zwłaszcza, że wybieramy nie tylko spośród rozmiarów, czy dodatkowych zdobień, ale również koloru tafli lustra. Jedne z nich są jaśniejsze, inny ciemniejsze. I zdarza się, że już mamy nasze upatrzone lustro, ale jego tafla jest za jasna. A pan sprzedawca uprzejmie informuje, że „jest tylko to, co widać”. W takim wypadku mamy tylko jedno wyjście. Jest nim lustro na wymiar.

Dla wymagających – lustro na wymiar

Przewaga lustra na wymiar nad tymi dostępnymi w sklepie jest ogromna. Przede wszystkim, to my decydujemy, jaki produkt chcemy. Wybieramy wszystko – od kształtu i rozmiaru, przez rodzaj szlifu i wybór ramy. Jak widać nasze lustro na wymiar może być niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Możliwości, jakie otrzymujemy w przypadku kupna lustra na wymiar są wręcz nieograniczone. Chcemy długie i wąskie lustro weneckie? Zamawiamy rozmiar 2cmx200cm i gotowe. Takiego lustra w sklepie stacjonarnym z pewnością nie dostaniemy. A i mało kto może pochwalić się, że ma takie lustro w swoim domu.