24
Pt, Maj

Czy wiesz, że...

Łóżko w sypialni jest bardzo istotnym elementem aranżacji. Odpowiednio posłane dodaje charakteru wnętrzu i sprawia, że staje się ono oryginalne. Czy istnieją zatem sprawdzone sposoby na szybkie i estetyczne pościelenie łóżka?

Odpowiednie narzuty

Bardzo dobrym pomysłem są kolorowe narzuty na łóżko, które sprawią, że będzie ono interesujące. Oczywiście ścielenie należy rozpocząć od dokładnego ułożenia i naciągnięcia prześcieradła, kołdry i poduszki. Na tak przygotowane posłanie trzeba położyć narzutę. Można schować ją pod materac lub rozłożyć w nogach łóżka, by delikatnie opadała na podłogę. Kolor pościeli i nakrycia musi współgrać z całą aranżacją sypialni. Bezpiecznie jest zdecydować się na neutralny delikatny kolor poszewek, np. beżowy, kremowy, albo biały i dobrać do tego narzutę o intensywnej barwie, która będzie wyrazista i doda wystrojowi energii. Można zdecydować się na jedną lub kilka narzut, które fantazyjnie rozłoży się na łóżku.

Poduszki ozdobne

Nic tak nie dodaje oryginalności wystrojowi łóżka, jak poduszki dekoracyjne. Na idealnie posłane łóżko, warto poukładać kilkanaście niewielkich poduszek, które będą ogromnym walorem estetycznym. Oczywiście tego typu dekoracja musi być utrzymana w kolorach obowiązujących w całym pomieszczeniu. Dodatki takie jak narzuty do sypialni, poduszki czy koce muszą idealnie współgrać z resztą dekoracji i całą aranżacją. O ile narzuty i pościel powinny być naciągnięte i starannie ułożone, o tyle koc, może być elementem pozostającym w „lekkim nieładzie”, taki zabieg sprawi, że sypialni będzie bardziej przytulna.

Gdzie kupić?

Wybierając pościel do sypialni najlepiej zdecydować się na materiał najwyższej jakości, który nie tylko dobrze wygląda, ale również sprawia, że możemy cieszyć się komfortowym snem. Najczęściej polecana jest bawełna i kora. Podczas zimowych nocy świetnie sprawdzi się również flanela, która doskonale zatrzymuje ciepło. Spośród koców, najlepiej prezentują się natomiast grube pledy, które efektownie wyglądają i są ciepłe. Obecnie niezbędne akcesoria do sypialni można znaleźć w sklepach internetowych. Wiele firm produkujących tekstylia prowadzi sprzedaż online, co znacząco skraca czas potrzebny na zakupy.

Aranżując sypialnię nie można zapomnieć o wyglądzie łóżka. Wystarczą drobne zabiegi estetyczne, by dodać mu elegancji i oryginalności. Dzięki elementom ozdobnym jak poduszki i narzuty, z pewnością nabierze ono niepowtarzalnego charakteru. By jeszcze bardziej wzbogacić wystrój sypialni, warto zaopatrzyć się w stylowe ramki na zdjęcia, lampki nocne i świeczki zapachowe. Wszystkie wspomniane elementy zbudują przytulny klimat i miłą atmosferę, która z pewnością będzie sprzyjała odpoczynkowi i regeneracji organizmu.