19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Wielu Polakom brakuje polskiej telewizji podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. Lokalni operatorzy nie włączają kanałów z Polski do swoich ofert. Jest jednak kilka sposobów na to, aby codziennie oglądać telewizję z ojczyzny. Jak to możliwe?

Dla wielu Polaków, którzy zdecydowali się wyjechać do Wielkiej Brytanii, brak polskich programów telewizyjnych jest dużym problemem. To nie tylko kwestia znajomości języka angielskiego, który nie u wszystkich emigrantów jest na wysokim poziomie, ale również kontaktu z ulubionymi serialami z Polski czy wiadomościami z kraju.

W pakietach brytyjskich operatorów telewizji trudno jednak znaleźć popularne polskie kanały, na przykład TVP, Polsat czy TVN. Wprawdzie niektóre z nich mają w ofercie TVP Polonia, ale jest to tylko jeden kanał i nie każdego oglądającego dostępne w nim materiały. Zatem, jak można jeszcze oglądać polską telewizję w Wielkiej Brytanii?

Polski operator – telewizja na Wyspach

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest skorzystanie z oferty polskich operatorów, ale zamontowanie dekodera oraz anteny satelitarnej do odbioru na Wyspach. Wtedy możemy korzystać z różnych kanałów dostępnych normalnie w Polsce, między innymi takich jak TVN, TVN7, TVP1, TVP2, Polsat, 4, PoloTV, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. W pakietach znajdują się też polskie kanały tematyczne, między innymi sportowe, przyrodnicze, historyczne, poświęcone serialom czy przeznaczone dla dzieci. Wybór jest spory, a ceny zaczynają się już od 19,99 złotych miesięcznie, ale do dyspozycji mamy też te znacznie droższe, które zawierają wysokopłatne kanały, na przykład HBO, Canal+ i inne.

Aby skorzystać z takiej opcji, nie trzeba jednak wcale wyjeżdżać do Polski i tam podpisywać umowę – jest alternatywne rozwiązanie. Warto poszukać firm, które zajmują się pośrednictwem w podpisywaniu umów i zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w ramach montażu oraz konfiguracji anteny i dekodera.

Z usługi tego rodzaju można skorzystać między innymi w firmie Fix-Sat – polska telewizja w UK, która działa w Londynie. Klienci mają do wyboru pełną gamę pakietów od NC+: https://polska-telewizja.co.uk/nc/, a także Polsatu Cyfrowego.

Abonament czy na kartę?

Polską telewizję możemy odbierać w Wielkiej Brytanii w dwóch opcjach – możemy zdecydować się na podpisanie abonamentu i płacić stałą cenę co miesiąc, ale możemy też wybrać inną możliwość, czyli telewizję na kartę. Ta druga usługa podobna jest do płatności pre-paid w telefonach komórkowych – doładowujemy konto wtedy, kiedy chcemy z niego korzystać.

Oferta z abonamentem to najlepszy wybór dla osób, którym zależy na szerokim dostępie do różnych kanałów telewizyjnych z Polski, a także dla tych, które mieszkają na stałe pod jednym adresem – oczywiście, jeśli dom czy mieszkanie nie są własnościowe, należy także skonsultować się z właścicielem.

Z kolei oferta na kartę jest wygodniejsza z punktu widzenia osób przeprowadzających się, a także oglądających telewizję sporadycznie. Jeśli klient będzie chciał skorzystać z TV, wtedy po prostu doładowuje swoją kartę i nie musi płacić co miesiąc abonamentu. W ramach tej oferty klienci mogą korzystać też z darmowych pakietów podstawowych kanałów – za te droższych pakietów płacą dodatkowo bez potrzeby podpisywania osobnej umowy.

Zatem skorzystanie z oferty operatorów polskich jest także możliwe w Wielkiej Brytanii. To coraz bardziej popularna usługa, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków mieszkających na Wyspach i chcących mieć łatwy dostęp do telewizji z ojczyzny. Z ofertami można zapoznać się już teraz, a potem od razu podpisać umowę i wykonać montaż potrzebnego wyposażenia.