14
Śr, Lis

Czy wiesz, że...

Wiosna to czas, kiedy rozpoczyna się sezon motocyklowy, co oznacza, że mnóstwo pasjonatów jednośladów przymierza się do pierwszej przejażdżki. Zanim jednak to się stanie, warto wyposażyć się w odpowiednią odzież. Jest to bowiem kluczowe dla naszego bezpieczeństwa. Przyda się nie tylko odpowiednia kurtka, ale także spodnie, buty, a nawet specjalne ochraniacze. Nie można zapomnieć również o kasku. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży na motor?

Kask na motor- jak wybrać?

Kask to podstawa i nie podlega to żadnej dyskusji. W sklepach z asortymentem motocyklowym znajdziemy wiele rodzajów kasków. Nie należy za to kupować ich w innych miejscach, jak np. w supermarketach. Produkt uniwersalny jest tak naprawdę zupełnie niepraktyczny. Nie warto oszczędzać na tym elemencie odzieży. Ceny dobrego kasku zaczynają się od 500 złotych. Najbardziej popularny model to kask integralny, który nie posiada oddzielnej, ruchomej części. Jego największą zaletą jest świetna izolacja od hałasu. Do dyspozycji są także kaski typu jet, odsłaniające szczękę. Niekoniecznie będzie to jednak dobry wybór. Zdecydowanie lepiej zastąpić je kaskami szczękowymi. Wszystkie wspomniane rodzaje dostępne są w sklepie motovit.com.pl, gdzie znajduje się wysokiej jakości odzież motocyklowa. 

Kurtka motorowa

Kurtka na motor powinna zostać wykonana z materiałów odpornych na ścieranie, które zapewniają dobrą wentylację. Najchętniej wybierana jest skóra naturalna. Świetnie sprawdzą się modele z perforacją bądź większymi panelami wentylacyjnymi. Praktycznym rozwiązaniem będzie wybór kurtki z podpinką, którą można odpiąć w dowolnym momencie. W ten sposób jedna kurtka posłuży nam w czasie różnych pór roku.

Spodnie na motor

Spodnie na motor to kolejny element garderoby, który każdy motocyklista musi mieć w swojej szafie. Najczęściej dostępne są spodnie wykonane z tekstylu lub skóry. Odzież tekstylna ma dużą przewagę nad ubraniami skórzanymi, ponieważ doskonale spełnia swoją funkcję, niezależnie od pogody. Nie straszny jej deszcz, ani minusowa temperatura. Jest przy tym bardziej odporna na otarcia. 

O czym jeszcze musimy pamiętać? Na pewno przydadzą się wygodne buty, jednak każdy motocyklista ma swoje przyzwyczajenia. Oprócz tego należy zadbać o specjalne ochraniacze, zwłaszcza na kolana i łokcie. Niektóre sklepy oferują fachowe zbroje, które mają zapewnić jak najlepszą ochroną podczas jazdy na motorze. Dla wielu osób będzie to rewelacyjne rozwiązanie.