14
Pt, Gru

Czy wiesz, że...

Na punkcie butów wiele kobiet ma obsesję. Gromadzą je i ustawiają na półce garderoby niczym najcenniejszy skarb. Pamiętajmy jednak, że – oprócz ładnego wyglądu cieszącego oko – podstawową funkcją obuwia jest sprawne przemieszczanie się w nich. Jak nie wpaść w ślepą pułapkę zakupoholizmu? Poznaj 5 zasad mądrego kupowania butów.

Po pierwsze: sprawdź, czy wybrane przez Ciebie buty są wygodne

W butach spędzamy zazwyczaj wiele godzin każdego dnia. Chodzimy w nich, ale też siedzimy. Wybierajmy takie egzemplarze, które poza estetycznym wyglądem i modną kolorystyką dawały odpowiednią stabilizację i wygodę. Jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone do butów na wysokich obcasach, nie decydujmy się pod wpływem impulsu na 13-cetymetrowe szpilki do pracy. Już samo pokonanie kilkuset metrów będzie problemem, a każdy krok okupiony dyskomfortem. Na 6-centymetrowym obcasie także można wyglądać kobieco. Pewniejszy i bardziej naturalny chód na pewno będzie wyglądać wdzięczniej. Mierzmy siły na zamiary.

Po drugie: dobierz odpowiedni rozmiar

Odpowiedni rozmiar buta to połowa sukcesu. Czasem bywa tak, że pod wpływem zakupowego szału i napędzających emocje promocji decydujemy się kupić buty pomimo tego, że w sklepie pozostał tylko jeden, na dodatek niepasujący na naszą stopę, rozmiar. Nie postępujmy w ten sposób. Nic na siłę. Dbajmy o to, aby nasze palce i pięty miały odpowiednią swobodę i nie były narażone na ciągłe tarcie i nacisk.

Po trzecie: dopasuj do stylizacji

Zastanów się, czy będziesz miała do czego nosić nowe buty? Jak ich barwa będzie korespondować z Twoją nową wiosenną sukienką? Lepiej od razu podczas zakupów myśleć o garderobie w kontekście całości. Nasz budżet w końcu nie jest z gumy. Zanim wyjdziemy ze sklepu ze spontanicznie wybraną parą, przemyślmy, czy będziemy mieć je do czego nosić. Szeroki wybór obuwia można znaleźć w sklepie internetowym https://1but.pl/skechers.

Osoby, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu na przeglądaniu się w lustrze i tworzeniu zestawów, powinny podążać w stronę klasycznej mody, opartej na prostych casualowych  fasonach w neutralnej kolorystyce, które zawsze dobrze się prezentują.

Po czwarte: dbaj o pielęgnację

Nawet najprostsze trampki czy tenisówki warto odpowiednio pielęgnować. Na przykład wtedy, gdy przemoczymy je w deszczową pogodę. Suszmy obuwie, jednak nie w bezpośredniej bliskości kaloryfera – buty, susząc się na grzejniku, mogą wtedy ulec deformacji i rozklejeniu. Obuwie skórzane wymaga z kolei odpowiedniego nawilżania, aby cieszyć nas ładnym wyglądem i trwałą powierzchnią.