22
Wt, Sty

Czy wiesz, że...

Zamawianie kuriera jest banalne proste. Wie o tym każdy, kto chociaż raz miał taką potrzebę. Niektórzy załatwiają te kwestie telefonicznie, znacznie większe grono jednak wybiera internetową formę kontaktu. Pozwala ona bowiem bardzo szybko załatwić wszystkie formalności związane z wysyłką.

Specjalne serwisy

Obecnie w Sieci znajdziemy strony, które podpowiedzą nam gdzie i jak zamówić kuriera. Jedną z takich platform wysyłkowych jest Sendit.pl. Portal ten gromadzi kilka firm wysyłkowych w jednym miejscu. Dzięki temu szybko możemy porównać ceny najbardziej popularnych usługodawców i wybrać tego, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Co więcej poczytamy tam również o dokładnej specyfikacji paczek. Najczęściej dotyczy ona jej wagi i wielkości. Okazuje się bowiem, że parametry te mogą się nieco różnić w zależności od firmy. Warto zapoznać się z tymi informacjami, ponieważ dzięki temu unikniemy wielu nieporozumień. Samo nadanie paczki przez platformę wysyłkową jest bardzo szybkie i zawiera się w kilku krokach. Rzecz jasna musimy zacząć od przygotowania przesyłki. Wystarczy owinąć ją folią zabezpieczającą i spakować w odpowiedniej wielkości pudło. Dobrze jest także zadbać o to, by przedmiot nie przemieszczał się w samym kartonie. Do tego celu wykorzystajmy specjalne wypełniacze albo starą, pogniecioną gazetę. Kolejny krok to wypełnienie formularza oraz wpłacanie pieniędzy. Gdy już uzupełnimy niezbędne dane, dokumenty możemy wydrukować.

Ulubiona firma

Kiedy mamy już kuriera, z którego usług korzystamy dość często możemy skorzystać bezpośredniego z jego strony WWW. Proces zamówienia jest bardzo podobny do tego z platformy wysyłkowej. Na początek warto zapoznać się z listą, tak zwanych towarów zabronionych. Należą do nich między innymi alkohol, broń oraz dzieła sztuki. Na stronie będziemy także poproszeni o wprowadzenie danych nadawcy i odbiorcy w także dokładny opis paczki, to znaczy jej wagi, wysokości, szerokości i długości. Po sprawdzeniu i dokonaniu płatności będziemy mogli wydrukować niezbędne dokumenty i umieścić je na paczce.