22
Wt, Sty

Czy wiesz, że...

W dzisiejszych czasach ceny drukarek atramentowych jak również laserowych są bardzo przystępne.

Już za ok. 300 zł można zakupić dobrej jakości urządzenie drukujące, które jest całkowicie wystarczające na potrzeby domowe. Na potrzeby firmowego drukowania w większości przypadków również taka drukarka wystarczy chociaż ilość stron drukowanych na minutę.

Urządzenia wielofunkcyjne kosztują nieco więcej, ale to również nie są zbyt wygórowane ceny. Inaczej już kształtują się ceny materiałów eksploatacyjnych. Cena oryginalnego tonera do drukarki laserowej może dochodzić, a nawet przekraczać połowę wartości całego urządzenia. Startowe tonery lub atramenty sprzedawane wraz z nowym urządzeniem przeważnie wystarczają na połowę nominalnej ilości wydrukowanych stron w porównaniu do kupionego oryginalnego nowego tuszu lub toneru.

Tusz lub toner oryginalny czy zamiennik?

Takie pytanie zadaje sobie prawie każdy użytkownik drukarki, po tym jak drukarka przestaje drukować. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli drukujemy tylko tekst to śmiało możemy zakupić zamiennik, a tym samym zaoszczędzić od 30-70% ceny tuszu lub tonera. Oczywiście jakość dzisiejszych zamienników prawie nie odbiega jakością wykonania i jakością użytych tuszy lub tonerów od oryginalnych, więc do bardziej zaawansowanych wydruków również można używać zamienników, lecz trzeba uczciwie powiedzieć, że każdy producent przy produkcji tuszy lub tonerów optymalizuje ich skład chemiczny do konkretnej technologii druku i do konkretnej drukarki, co w znacznej mierze podnosi jakość wydruków - szczególnie grafik.

Gdzie kupić?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję - oryginalny czy zamiennik - pozostaje wybrać dostawcę materiałów do naszej drukarki. Najlepiej znaleźć stałego dostawcę materiałów eksploatacyjnych, bo znając jakość produktów danego producenta możemy spokojnie ich używać i nie martwić się o jakość wydruków. Szeroki wybór tuszy i tonerów do urządzeń drukujących Canon można znaleźć w serwisie DoDrukarekCanon.pl.

Śmiało można stwierdzić, że dobrej jakości zamiennik nie odbiega jakością wydruku od oryginalnego tuszu lub tonera, a używając dobrego zamiennika można tylko zyskać obniżając koszty wydruków.

Oczywiście jeśli użytkownikowi zależy na powtarzalnej wysokiej jakości wydruków, a w szczególności wydruków graficznych, wtedy lepiej używać materiałów eksploatacyjnych oryginalnych zalecanych przez producentów drukarek.