22
Wt, Sty

Czy wiesz, że...

W naszych domach czy mieszkaniach spędzamy zazwyczaj większość naszego życia, Nic więc dziwnego, że to przestrzenie, w których chcemy czuć się komfortowo. Mają to być miejsca funkcjonalne i takie, w których odpoczniemy po stresującym dniu.

Wygląd miejsca, w którym mieszkamy mówi również wiele o jego właścicielach, dlatego wiele osób chce nadać wnętrzom indywidualny charakter. W zależności od naszych upodobań, zainteresowań czy wreszcie dostępnych środków pieniężnych możemy wykończyć swoją przestrzeń mieszkalną na rozmaite sposoby. Wykończenia wnętrz budzą zazwyczaj wiele emocji i wymagają od mieszkańców ogromnego zaangażowania. W zależności od wybranego przez nas stylu, w jakim chcemy wykończyć wnętrza, należy wszystko dokładnie zaplanować, zakupić potrzebne materiały oraz wynająć ekipę wykończeniową, jeśli chcemy skorzystać z pomocy specjalistów. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, dokładnie przemyśleć czy jesteśmy pewni swojej decyzji.

Jeśli bowiem wyłożymy na prace wykończeniowe nasze środki pieniężne i wówczas zmienimy zdanie co do stylu w jakim ma być wykończone mieszkanie, ciężko będzie nam wrócić do punktu wyjścia. Dlatego warto wcześniej przedyskutować pomysły z pozostałymi domownikami, a jeśli będzie trzeba, pójść na kompromis. Nie wszystkim bowiem mogą podobać się małe okna, podobnie jak nie wszyscy muszą być entuzjastami oszklonych powierzchni. Dobrym pomysłem jest też przejrzenie magazynów o tematyce remontowo-wykończeniowej. Zamieszczone w nich zdjęcia i opisy wnętrz mogą i nas zainspirować. Wiele osób korzysta również z pomocy profesjonalistów, którzy pomagają wybrać wiodący styl aranżacyjny i zgodnie z nim wykończyć wnętrza. Jeżeli chcemy aby nasze mieszkanie miało przytulny charakter, dobrym rozwiązaniem będą jasne kolory ścian, duże lampy z abażurem oraz puszyste dywany w stonowanych odcieniach.

Entuzjastom nowoczesnych wykończeń z pewnością przypadną do gustu sterylne białe blaty kuchenne czy duże okna, przez które wpada mnóstwo słonecznego światła. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również szklane balustrady, a także zyskujące coraz większą popularność szklane podłogi. Decydując się jednak na taki krok, należy pamiętać, że szklane powierzchnie będą wymagały od nas regularnego czyszczenia, aby były pozbawione smug. Jeżeli już zdecydujemy się na dany styl aranżacyjny, warto mieć na uwadze aby wszystkie elementy wykończeniowe wpasowały się w niego. Drewniane podłogi w większości pokoi, a szklana posadzka tylko w jednym, nie będą się raczej dobrze prezentowały. Oczywiście każde pomieszczenie spełnia inne funkcje, więc powinno mieć po części niepowtarzalny charakter, niemniej jednak dobrze jest jeśli wszystkie pomieszczenia posiadają jakiś mianownik wspólny. To sprawia, że całość wygląda na spójną.