19
Śr, Gru

Zdrowie i Uroda

Nietrudno zauważyć, że pielęgnacja zębów, na które został założony aparat ortodontyczny to nie lada wyzwanie. Zobacz, jak należy dbać o zęby z aparatem ortodontycznym.

Osoby, które mają założony aparat ortodontyczny wiedzą, że zarówno czyszczenie zębów, jak i sama pielęgnacja aparatu ortodontycznego wymagają odpowiedniego podejścia. Nieodpowiednia dbałość o aparat i zaniedbanie zębów w czasie leczenia mogą nieść za sobą niepożądane i przede wszystkim trudne w usunięciu skutki. Sprawdź, jak dbać o zęby z aparatem ortodontycznym.

Zęby z aparatem ortodontycznym – jak o nie dbać?

Wybieraj odpowiednie środki do czyszczenia zębów z aparatem

W czasie noszenia aparatu, nie tylko zęby wymagają szczególnej pielęgnacji, sam aparat również zobowiązuje do delikatnego podejścia. Zarówno zęby jak i stały aparat ortodontyczny należy czyścić z pomocą specjalistycznych środków. Środki do czyszczenia zębów objętych leczeniem ortodontycznym to między innymi specjalistyczne pasty do zębów, irygatory, a także rekomendowane przez ortodontów specjalne nici dentystyczne. Warto także wspomnieć, że wymogiem w czasie noszenia aparatu ortodontycznego, jest używanie specjalistycznej szczoteczki do zębów, które zadbają zarówno o higienę jamy ustnej i jak bezpieczeństwo elementów aparatu ortodontycznego.

Na czas leczenia porzuć preparaty wybielające zęby

Wybielanie zębów w czasie noszenia aparatu ortodontycznego nie przynosi zamierzonego efektu. Dlaczego? Bowiem środki wybielające nie docierają pod zamki aparatu, co w efekcie prowadzi do nierównomiernego wybielenia zębów. Dlatego każdy powinien pamiętać, że decydując się na stały aparat ortodontyczny, należy bezwzględnie porzucić wszystkie środki wybielające zęby.

Pozostań pod stałą opieką ortodonty

Leczenie ortodontyczne, zwłaszcza te długotrwałe, wymaga nieustannej kontroli specjalisty. Decydując się na aparat ortodontyczny, pamiętaj o regularnych wizytach, a wszelkie wątpliwości, pytania i dodatkowe kwestie, konsultuj z ortodontą. Nie zapomnij, że zaniedbanie aparatu ortodontycznego i brak kontroli stanu uzębienia, może nieść za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej. Jeśli interesuje cię rzetelna konsultacja u ortodonty, lub profesjonalna wizyta diagnostyczna, wejdź na stronę http://www.orto-magic.eu/ i sprawdź, gdzie znajduje się sprawdzona klinika ortodontyczna.

W czasie leczenia zachowaj szczególną ostrożność

Nie wszyscy wiedzą, że odpowiednie środki do czyszczenia zębów z aparatem, unikanie preparatów wybielających czy regularne wizyty u ortodonty to nie wszystko! Noszenie stałego aparatu ortodontycznego wymaga nieustannej ostrożności i powściągliwości w jedzeniu i piciu. Nosząc aparat ortodontyczny, należy uważać nie tylko na wrażliwe zęby i dziąsła, lecz również na elementy aparatu ortodontycznego, które w skutek nieodpowiedniego traktowania mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli nosisz aparat ortodontyczny, unikaj kolorowych napojów i słodyczy, bowiem mogą one wpłynąć na psucie się zębów, co w czasie leczenia jest wysoce niepożądane. Porzuć także twarde, kleiste i inne kłopotliwe produkty spożywcze, które mogłyby w jakikolwiek sposób uszkodzić aparat ortodontyczny.