18
Cz, Lip

Turystyka

Chorwacja od lat należy do najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków. Polscy turyści dawniej wypoczywali na jej malowniczym wybrzeżu, teraz jednak coraz częściej decydują się na rejsy. Na pokładzie nowoczesnego jachtu czas spędza się przyjemnie, można też się sporo nauczyć. Istnieje zatem spora szansa, że w przyszłości rejsy w Chorwacji będą zyskiwać na znaczeniu.

Rejsy i ich największe zalety

Rosnące zainteresowanie rejsami to pochodna wielu czynników. - Nasi klienci w pierwszej kolejności cenią sobie możliwość urozmaicenia wypoczynku, włączenia do niego aktywności oraz możliwie najbardziej efektywnego wykorzystania wolnego czasu. Nie bez znaczenia jest też szansa zawinięcia do kilku portów w ciągu nawet krótkiego rejsu - informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl.

Faktycznie, turyści wybierają rejsy, ponieważ ich zdaniem jest to ciekawy pomysł na zorganizowanie wczasów. Zamiast tłuc się samochodem, podróżuje się szlakami wodnymi. Widoki z pewnością będą lepsze, a do tego można pooddychać świeżym śródziemnomorskim powietrzem. Wśród zapalonych żeglarzy wielu zaczynało właśnie od wakacyjnego pływania pod przewodnictwem skippera. Szybko złapali rejsowego bakcyla, a wakacje stały się dla nich możliwością opanowania podstawowych umiejętności związanych z żeglowaniem. Coraz więcej turystów podchodzi do letniego wypoczynku właśnie w taki ambitny sposób. Zależy im, by poza opalaniem i próbowaniem lokalnych specjałów, móc się także czegoś nauczyć.

Chorwacja kusi szczególnie

Rejsy w Chorwacji należą do najczęściej wybieranej oferty przez polskich turystów. Nie bez znaczenia jest tu łatwy do zorganizowania dojazd i stosunkowo niewielka odległość do pokonania. Do wybranego chorwackiego portu można dostać się praktycznie z każdego polskiego lotniska, co niewątpliwie ułatwia planowanie wakacji. Pozwala też zaoszczędzić sporo cennego czasu. Jednak rejsy po Adriatyku kuszą nie tylko uproszczonym transportem. Przede wszystkim w ich ramach otrzymuje się latem niemal pewną pogodę. Wody Morza Adriatyckiego są spokojne i tworzą idealne warunki do stawiania swoich pierwszych żeglarskich kroków. A jeżeli ktoś nie ma ambicji w tym kierunku, może poopalać się na pokładzie bądź jednej z wybranych plaż.

Rejsy Chorwacja - sprawdź oferty na Rejsomat.pl

W Chorwacji nie brakuje urokliwych zakątków, na których można wypocząć w ciszy z dala od turystycznych tłumów. Coś dla siebie znajdą także pasjonaci historii i przyrody naturalnej. W chorwackich portach niemal na każdym kroku znajduje się albo jakiś zabytek, albo zapierający dech w piersiach krajobraz naturalny. Planując rejsy, warto zadbać by takich urokliwych nadmorskich miasteczek zobaczyć jak najwięcej. I spróbować w nich lokalnych specjałów, z których kraj ten również słynie.

Jak planować rejsy

Wybierając się w rejsy w Chorwacji, rozsądnie jest zarezerwować sobie miejsca z odpowiednim wyprzedzeniem. Przede wszystkim dlatego, że wybrzeże Adriatyku wciąż należy do najbardziej obleganych regionów turystycznych na Starym Kontynencie. W zasadzie wystarczy skontaktować się z firmą organizującą rejsy, podać datę i liczbę uczestników wycieczki. Większość formalności załatwia się za pośrednictwem profesjonalnej strony internetowej. Opłaca się korzystać z zamieszczonej właśnie tam oferty, ponieważ jej administratorzy współpracują jedynie z zaufanymi i sprawdzonymi armatorami. Poza dokonaniem rezerwacji niepotrzebne są praktycznie żadne dodatkowe działania. Organizatorzy zadbają o przygotowanie i wyposażenie pokładu zgodnie z życzeniami swoich klientów. Tym ostatnim pozostaje wziąć wolne i się spakować.