19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Przekładnia kulowa – co to jest?

Przekładnię kulową tworzą zespolone ze sobą śruby kulowe i nakrętki kulowe. Przekładnia kulowa ma zastosowanie w precyzyjnych maszynach obróbczych typu CNC. Przekładnię kulową stosujesz też w urządzeniach, w których niezbędne jest dokładne pozycjonowanie i przenoszenie dużych prędkości i obciążeń. Przekładnia kulowa zalicza się do grupy przekładni mechanicznych. Przekładnia kulowa cechuje się:

  • wysoką precyzją pracy,
  • brakiem luzów,
  • wytrzymałością,
  • sposobnością do przenoszenia dużych obciążeń.

Śruba kulowa – co to jest?

Śruba kulowa jest wyposażona w gwint kulowy, który może bezluzowo korespondować z nakrętką kulową. Jest wielu cenionych producentów, którzy zajmują się produkcją śrub kulowych, w tym są dostępne śruby kulowe hiwin. Są to śruby kulowe bardzo dobrej jakości, jeśli weźmiesz pod uwagę dokładność, z jaką poszczególne elementy zostały wykonane. Śruby kulowe poddajesz obróbce termicznej, dzięki której ten element przekładni kulowej osiąga bardzo dobre parametry.

Nakrętki kulowe – co to jest?

Nakrętki kulowe tworzą ze śrubami kulowymi przekładnię kulową. Jaka jest budowa nakrętki kulowej? Nakrętka kulowa ma odpowiednie kulki, dzięki którym nakrętki i śruby kulowe stają się jednym, niezawodnym mechanizmem. Bardzo ważne jest to, by nakrętka kulowa była wykonana w sposób precyzyjny.

Nakrekę kulową poddajesz specjalnej obróbce termicznej, by mieć pewność, że cała przekładnia kulowa będzie trwała. Najbardziej popularne są nakrętki kulowe hiwin. Dzięki nakrętkom kulowym nie ma praktycznie żadnych luzów, dlatego też częściej je stosujesz, niż nakrętki trapezowe. Nakrętki kulowe mają odpowiednie obudowy, które umożliwiają zamontowanie ciężkich i dużych podzespołów.

Śruby i nakrętki kulowe – jakie mają cechy?

Dzięki śrubom i nakrętkom kulowym możesz zmienić ruch obrotowy w postępowy i postępowy w obrotowy. Śruby i nakrętki kulowe hiwin cechują się wysoką precyzją wykonania i wysoką sprawnością. Ponadto śruby i nakrętki kulowe cnc wyróżniają się dokładnym biegiem przy niewielkim tarciu.

Śruby i nakrętki kulowe cechują się:

  • wysokim współczynnikiem sprawności,
  • pracą rewersyjną,
  • brakiem luzu osiowego,
  • sztywnością,
  • dużą precyzją skoku.  

Śruby i nakrętki kulowe – jakie mają zastosowanie?

Śruby i nakrętki kulowe możesz stosować z powodzeniem w tych urządzeniach, gdzie ważna jest dokładność pozycjonowania i niezawodność. Śruby i nakrętki kulowe zastosujesz więc w obrabiarce CNC, w sprzęcie pomiarowym, a także w systemach pakujących.

Śruby i nakrętki kulowe – gdzie kupić?

Zapewne w pierwszej kolejności rozważasz taki zakup, jak nakrętki kulowe i śruby kulowe allegro, jednak zdecyduj się na profesjonalny serwis. Tylko wtedy masz pewność, że śruby i nakrętki kulowe będą wykonane w sposób precyzyjny i fachowy. W dodatku w serwisie, który proponuje takie produkty, masz szeroki wybór, a także możesz liczyć na profesjonalne doradztwo. Wybierz http://www.abcnc.pl/, czyli serwis, w któym bardzo szybko będziesz mógł zrealizować zamówienie w dogodnej cenie.