19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Zorganizowanie dobrej przestrzeni biurowej to spore wyzwania dla każdego, kto rozpoczyna swoją działalność zawodową jako freelancer, albo zwyczajnie szuka biura dla swojego zespołu pracowników. Trzeba rozważyć bardzo wiele kwestii takich jak dobra lokalizacja, powiązana rzecz jasna z kosztami wynajmu, które nie zrujnują portfela oraz całą resztą, czyli wyposażeniem, dostępem do internetu czy sprzętu biurowego wysokiej jakości. Czy zatem opłaca się organizować samemu takie biuro. Czy może lepiej skorzystać z możliwości wynajmu przestrzeni do pracy, czyli inaczej z biura coworkingowego?

Biuro cooworkingowe i jego zalety

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepsze jest biuro cooworkingowe czy własne. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb oraz charakteru wykonywanej pracy, jak i charakteru i osobowości samego pracownika. Niewątpliwą ogromną zaletą biura coworkingowego jest to, że na początku swojej przygody z pracą jako freelancer, kiedy to dopiero zaczyna szukać się zleceń i rozkręcać swój biznes, można za stosunkowo niedużą kwotę zapewnić sobie profesjonalną przestrzeń biurową, na jaką zwykle nie byłoby stać, gdyby przyszło ponosić wszystkie koszty zorganizowania własnego biura. Możliwości wynajęcia biura jest coraz więcej, szczególnie w mieście takim jak Warszawa, które prężnie się rozwija i odpowiada na potrzeby rynku osób pracujących jako freelancerzy - Bogata oferta tego typu biur do wynajęcia jest chociażby na Mokotowie: http://www.biura-mokotow.com .Z pewnością zatem uda znaleźć się biuro, które jest bardzo przyjemnie urządzone, ma doskonały internet oraz potrzebny sprzęt biurowy najwyższej klasy.

Komu będzie odpowiadało wynajęcie biura coworkingowego?

Coworkingowe biura w Warszawie są coraz łatwiej dostępne, nie oznacza to jednak, że każdemu będzie odpowiadała właśnie taka przestrzeń do wykonywania własnej pracy. Z pewnością świetnie odnajdują się tam wszyscy ekstrawertycy, dla których praca w samotności jest czystą udręką, ponieważ zdecydowanie lepiej czują się w otoczeniu innych osób. Nie chodzi nawet o to, że będą nawiązywać z innymi osobami tam pracującymi rozmowę. Czasami po prostu obecność innych ludzi stymuluje i napędza do działania. Oczywiście dodatkową korzyścią jest możliwość nawiązania znajomości właśnie podczas pracy w biurze coworkingowym.

Zalety posiadania własnego biura

Nie da się ukryć, że własne biuro ma również bardzo wiele zalet. Przydaje się szczególnie wtedy, gdy wykonywana praca wymaga ogromnego skupienia, ciszy i spokoju. Co ważne, posiadając własne biuro absolutnie nie jest się uzależnionym od godzin jego otwarcia. Jeżeli jest taka potrzeba, pracę można wykonywać nawet do późnych godzin wieczornych. Dla wielu osób wykonujących twórczą pracę freelancera jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Zatem każda z tych opcji, czyli wynajęcie biura coworkingowego lub zorganizowanie własnej przestrzeni biurowej, ma swoje ogromne zalety, które warto rozważyć decydując się na którąś z tych opcji.