19
Śr, Gru

Zdrowie

Bezdech senny to bardzo poważne zaburzenie, niestety stosunkowo często jest ignorowane przez ludzi nim dotkniętych. Dowiedz się więcej na team OBS!

Chrapanie i bezdech nocny
W jaki sposób rozpoznać pierwsze symptomy tego zaburzenia? Objawem, który powinien być znakiem ostrzegawczym jest przede wszystkim chrapanie. Warto przyjrzeć się tej przypadłości, można powiedzieć, że bezdech bez chrapania nie istnieje. Dlatego też jeśli pojawi się u Ciebie ten objaw zacznij obserwować swój organizm. Co jeszcze może sygnalizować o podniesionym ryzyku występowania bezdechu sennego? Oprócz chrapania do podstawowych objawów bezdechu sennego można zaliczyć m.in. ciągłe zmęczenie, poranny ból głowy, problemy z pamięcią i koncentracją, potliwość w nocy, częste przebudzanie się (przerywany sen). Jeśli pojawią się u Ciebie powyższe objawy koniecznie udaj się do lekarza, który m.in. dzięki badaniu polisomnograficznemu będzie mógł Cię właściwie zdiagnozować oraz rozpocząć terapię, która doprowadzi do poprawy nie tylko Twojego snu ale i jakości życia.

Leczenie chrapania bezdech

Czasem leczenie może zacząć się od leczenia chrapania, czyli jednego z głównych objawów bezdechu sennego. Co może być przyczyną chrapania (ale również bezdechu sennego)? Przede wszystkim za chrapanie odpowiedzialne są m.in. skrzywiona przegroda nosowa, polipy oraz otyłość. Musisz pamiętać, że chrapanie jest nie tylko uciążliwą przypadłością, ale wpływa również na Twój stan zdrowia (krótkotrwały oraz długotrwały). Na co może wpłynąć bezdech senny (w tym chrapanie)? Przede wszystkim może spowodować wysokie ciśnienie krwi, przyczynić się do chorób serca, zawału oraz udaru.

Bezdech obturacyjny leczenie

Najlepszy rozwiązanie, które wykorzystywane jest podczas terapii bezdechu sennego są aparaty CPAP. To urządzenie, które wytwarza dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych oraz przepływ powietrza pod ciśnieniem przez gardło. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko występowania przerw w oddychaniu spowodowanych bezdechem sennym. Pamiętaj, że rozpoczęcie terapii wpłynie pozytywnie nie tylko na jakość, ale również na życie – odzyskasz wigor, poczucie szczęścia, polepszy się także Twoja koncentracja. Szczegóły dotyczące samego bezdechu sennego oraz jego procesu leczenia znajdziesz na stronie https://www.philips.pl/healthcare/bezdech