21
So, Wrz

Czy wiesz, że...

W obecnych czasach drukarka i druk to podstawą dobrze działającej firmy. Są w niej takie dokumenty, które muszą być wydrukowane.

Szukając drukarni do współpracy długoterminowej może być trudnym zadaniem. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo takich zakładów. Dużą popularnością cieszą się drukarnie internetowe. Pozwalają one na wykonanie wydruków bez wychodzenia z domu czy biura a przy tym mają atrakcyjną cenę. Warto przy tym zaznaczyć, że drukowane materiały mają ogromny wpływ na postrzeganie firmy, dlatego wydruki muszą być wykonane na jak najwyższym poziomie. Drukarnie online to wygoda zamawiania wydruku. Ich strony internetowe umożliwiają wybór jak najlepszej oferty i jej warianty oraz cenę. W razie konieczności zawsze można się skontaktować z taką drukarnią przez telefon lub na czacie.

Dlaczego warto korzystać z drukarni online?

Decydując się na zamówienie wydruków przez internet zyskujesz dużo czasu, bo nie musisz biegać po mieście w poszukiwaniu drukarni, która potrafiłaby wydrukować Twoje zamówienie. Drukarnie internetowe są również bardzo wygodne, bo siedząc w biurze lub domu możesz zlecić wykonanie druku i pozostaje Ci tylko czekać na wydrukowany materiał. Szczególną popularnością cieszą się w tym przypadku drukarnie offsetowe oraz usługi introligatorskie online. Dużym plusem tych firm jest również możliwość złożenia zamówienia 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Kolejną zachętą do korzystania z drukarni online są konkurencyjne ceny w stosunku do drukarni stacjonarnych. Te pierwsze nie muszą płacić za wynajem lokalu w w dobrym miejscu. Mogą działać wszędzie i wykonywać nawet bardzo duże zamówienia. Ale jak wygląda jakość takich wydruków? Zapłacisz mniej ale co z tego, jak wydruk będzie wykonany na gorszym podłożu i będzie kiepskiej jakości. Dlatego zamawiając wydruki dobrze dobierz wszystkie parametry i sprawdź na jakich maszynach pracuje dana drukarnia i jakie techniki druku oferuje.

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wybór drukarni internetowej sprawdź możliwe formy kontaktu. Dobrze jest, gdy można się z nią skontaktować na czacie bądź telefonicznie i na bieżąco rozmawiać o danej ofercie i szczególnie wtedy, gdy do zrealizowania masz trudny projekt. Przy takich projektach najlepiej wybrać drukarnię, która posiada studio graficzne oraz rozbudowany park maszynowy np. drukarnia offsetowa ragus.
Pomimo wielu zalet drukarnie online posiadają jedną istotną wadę a są nimi koszty przesyłki. W wielu drukarniach koszty te są często zawyżone i przerzucone na zamawiającego, dlatego warto poszukać takiej drukarni online, która koszty dostawy bierze na siebie.