16
Pt, Lis

Czy wiesz, że...

Raporty ekspertów finansowych oparte na danych pochodzących z Biura Informacji Kredytowej wskazują na to, że rok 2018 będzie rekordowy pod względem liczby zaciągniętych kredytów.

Największym zainteresowaniem cieszą się produkty hipoteczne. Choć ceny nieruchomości za metr kwadratowy są rekordowo wysokie, pragnienie posiadania własnego „kąta” niejako przysłania brutalną rzeczywistość kosztów jego zakupu. Banki zaś doskonale wiedzą jak zareklamować swoje produkty i nadać im rozgłos medialny. Kredyty z prowizją równą 0 zł, pożyczki gotówkowe przez internet czy nisko oprocentowane zobowiązania finansowe kuszą klientów i otwierają im drzwi do świata, o którym zawsze marzyli. Świata, w którym konsumpcja bierze górę nad zdrowym rozsądkiem...

Prosta droga (?) do uzyskania kredytu w banku

Banki to instytucje, które wzbudzają największe zaufanie społeczeństwa. Kładą szczególny nacisk na to by stworzyć wiarygodny wizerunek solidnych i wypłacalnych jednostek. Bowiem wszelkie środki transakcyjne, którymi dysponują pochodzą w istocie od klientów, którzy powierzają je by się wzbogacić. Nadwyżki kapitałowe pochodzące z lokat i depozytów klientów to główne środki, jakimi banki dysponują by móc realizować umowy kredytowe. Zatem pierwszorzędnym celem każdego banku jest zapewnienie sobie nienagannej reputacji . Działania prowadzące do utrzymania pewnego wizerunku wiarygodnej instytucji można również zaobserwować podczas procedury udzielania zobowiązań finansowych. Oferują je jedynie tym klientom, którzy wykazują odpowiednią zdolność i pozytywną historię kredytową. Wymagają zaświadczeń o dochodach oraz wielu innych dokumentów, które potwierdzą naszą „wypłacalność”. Dlatego wnioskując o kredyt klient jest zmuszony poświęcić na ów proces niemało czasu, a w wielu przypadkach wymaga to kilku wizyt w wybranej placówce. Droga do uzyskania zobowiązania finansowego w banku, choć stwarza wrażenie prostej, w istocie może biec pod górę.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach – możliwe choć ryzykowne rozwiązanie

Aby skrócić procedurę ubiegania się o potrzebną gotówkę wielu z nas korzysta z usług instytucji pozabankowych. One bowiem oferują pożyczki bez zaświadczeń o dochodach, które dostępne są online na stronie internetowej http://rankingichwilowek.pl. Niestety koszty obsługi tego rodzaju zobowiązań finansowych są zwykle wygórowane i wielokrotnie przewyższają ich odpowiedniki w sektorze bankowym. Z drugiej strony możliwość uzyskania gotówki w ciągu zaledwie jednego dnia nastraja optymizmem. Dodatkowo perspektywa darmowej chwilówki przyciąga klientów jak magnes. Firmy pozabankowe świadczą swoje usługi zgodnie z następującym schematem: wypełnienie wniosku o pożyczkę, jego akceptacja lub odrzucenie, przelew pieniędzy na konto wnioskodawcy. Oprócz wpisania kilku informacji do formularze rejestracyjnego, oraz w przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej, wykonanie przelewu weryfikacyjnego, jesteśmy zwolnieni z jakichkolwiek dodatkowych formalności. Nie musimy odwiedzać placówki wybranej instytucji oraz dostarczać zaświadczeń o dochodach. Dowód osobisty, dysponowanie własnym kontem bankowym oraz aktywnym numerem telefonu komórkowego to jedyne niezbędne narzędzia, w które musimy być wyposażeni aby aplikować o pożyczkę pozabankową.

Rozsądne podejście minimalizuje ryzyko

Należy jednak pamiętać, że tak szybkie pozyskanie środków finansowych wiąże się niekiedy z natrafienia na nieuczciwą instytucję pozabankową. Mowa tu głównie o prywatnych firmach oferujących zobowiązania finansowe pod zastaw. Powierzając im różne dobra w zamian otrzymujemy pieniądze na realizację swoich celów. Uczciwe firmy oferujące pożyczki pod zastaw nieruchomości czy pojazdów, jak choćby ta, której oferta znajduje się na stronie http://inwestum.com.pl, nie przywłaszczają ich sobie. Z drugiej strony, nietrudno trafić na takiego pożyczkodawcę, którym nie kierują dobre intencje. Horrendalne koszty, jakie poniesiemy sprawią, że nie tylko nie będziemy w stanie zwrócić zobowiązania finansowego lecz również stracimy zabezpieczenie. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o kredytach pod zastaw winniśmy zapoznać się z umową i regulaminem ich udzielania. Jeśli zaś jakikolwiek punkt będzie dla nas niejasny zażądajmy od danej firmy rzetelnej interpretacji. Unikajmy również przedsiębiorstw oraz osób prywatnych widniejących na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, z którą można zapoznać się na stronie internetowej KNF.